VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili" VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili"
Chiricheş a aflat în direct că Becali l-a criticat: ”Crede că joc la ‘mişto’!” | VIDEO

FCSB, distrusă după ce a pierdut cu Oţelul Galaţi: ”A părut o echipă de retrogradare. Din cale afară de slabi!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele" VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele"
Becali a intrat în direct şi l-a distrus pe jucătorul aşteptat cu braţele deschise: ”Te nenoroceşte!”

Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel

Selecţionerul Ucrainei a ieşit la atac după meciul cu Italia: ”Există VAR!”

Fotbal Internațional Publicat pe 21 nov 2023

Selecţionerul Ucrainei crede că echipa sa trebuia să primească un penalty la meciul cu Italia

Selecţionerul Ucrainei, Serghei Rebrov, consideră că echipa sa ar fi trebuit să obţină un penalti în minutele de prelungire ale meciului cu Italia (0-0). Acest lucru le-ar fi validat calificarea la Euro 2024.

Potrivit selecţionerului Serguei Rebrov, echipa sa ar fi trebuit să primească un penalty după ce Bryan Cristante l-a faultat pe Mykhaïlo Mudryk (93). În ciuda contactului uşor, arbitrul spaniol Jesus Gil Manzano a fluierat, iar sistemul VAR a confirmat decizia sa. Spre marea surpriză a ucrainenilor.

"Dar nu depinde de noi să decidem", a adăugat antrenorul. "Arbitrul nu a fost chemat să verifice. Există VAR, care, evident, nu a considerat necesar să-l cheme pe arbitru în faţa ecranului".

Echipa naţională a Italiei a încheiat la egalitate luni seara, în deplasare, scor 0-0, cu naţionala Ucrainei, calificându-se la Euro 2024. La turneul final s-au mai calificat Cehia (3-0 cu Moldova) şi Slovenia (2-1 cu Kazahstan).

La Leverkusen, pe BayArena, Italia avea două şanse din trei să se califice direct la Euro 2024: egalul sau victoria. A fost prima variată, deşi echipa lui Luciano Spalletti a dominat partida şi a avut ocazii de gol.

Replica ucraineană a venit în repriza secundă, Mudryk ratând o şansă mare în minutul 65, la o gafă a apărării italiene, reparată în cele din urmă de Donnarumma.

În minutul 90+3, Cristante l-a busculat în careu pe Mudryk, însă nici centralul şi nici sistemul VAR nu au intervenit. Dacă ar fi marcat de la punctul cu VAR, Italia s-ar fi calificat la EURO în detrimentul Italiei.