Octavian Vintilă, unul dintre cei mai apreciaţi comentatori de sport din România, a murit la 86 de ani Octavian Vintilă, unul dintre cei mai apreciaţi comentatori de sport din România, a murit la 86 de ani
LIVE VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Gazdele au deschis scorul LIVE VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Gazdele au deschis scorul
Nacho, aproape de plecarea de la Real Madrid. Formaţia care îl doreşte Nacho, aproape de plecarea de la Real Madrid. Formaţia care îl doreşte
VIDEO | Corvinul - Mioveni 2-0. Marius Coman a reuşit „dubla”, iar gazdele au urcat pe locul 2 în clasament VIDEO | Corvinul - Mioveni 2-0. Marius Coman a reuşit „dubla”, iar gazdele au urcat pe locul 2 în clasament
Campioana CSM Bucureşti  a eliminat vicecampioana Rapid Bucureşti în prima semifinală a Cupei României Campioana CSM Bucureşti a eliminat vicecampioana Rapid Bucureşti în prima semifinală a Cupei României
Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova

Sepsi a pierdut forma din startul sezonului. Reacţia lui Bergodi: ”Nu e o tragedie că am pierdut două meciuri la rând”

Sepsi OSK Publicat de Daian Cutu pe 30 aug 2022

FCU Craiova a trecut de formaţia Sepsi OSK, pe teren propriu, scor 1-0, într-un meci contând pentru etapa a opta din Superligă.

La Târgu Jiu, în prima repriză, arbitrul Horaţiu Feşnic a anulat două goluri. Primul a fost în minutul 10, când a fost anulat golul lui Tudorie, pentru un ofsaid. Al doilea, în minutul 18, când a înscris Bălan, dar după intervenţia VAR golul a fost anulat pentru ofsaid. Sidibe a marcat golul victoriei craiovene în minutul 43, gol validat de VAR după analiza unui posibil henţ.

Cristiano Bergodi a declarat la finalul partidei că elevii săi au făcut o primă repriză bună, dar apoi au cedat iniţiativa şi au primit gol.

”O primă repriză bună, unde noi am avut ocazii şi apoi am luat gol. A doua repriză nu am jucat aşa de bine. Trebuia să desfacem mai mult pe benzi. Nu am reuşit ca în meciul cu Rapid în ultimele 20 de minute.

Poate trebuie să lucrăm mai mult la ultimii 20 de metri. Cu un om în plus ar trebui să fi insistat mai mult pe benzi. A trebuit să plimbăm repede mingea pe benzi. Nu am făcut ceea ce a trebuit. Prima repriză a fost bună.

(n.r dspre lucrurile care nu merg bine) Nu vorbesc în faţa presei de ce trebuie să schimbăm. Repet, am făcut o repriză bună. VAR a confirmat golul. Nu caut să găsesc alibi. E uşor să găseşti alibi. Nu e o tragedie că am pierdut două meciuri la rând”,