Mesaj pentru Horia Tecău Mesaj pentru Horia Tecău
Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie
VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj
Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri
"Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV "Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV
Gabriela Ruse nu a reuşit să treacă de Caroline Garcia în sferturi la Rouen Gabriela Ruse nu a reuşit să treacă de Caroline Garcia în sferturi la Rouen

Sepsi întăreşte echipa cu care atacă play-off-ul. Aganovic, încă un sezon în Covasna

Sepsi OSK Publicat pe 14 iun 2022

Clubul Sepsi OSK a ajuns la un acord şi cu Adnan Aganovici pentru prelungirea contractului, care era scadent în vara acestui an.

Mijlocaşul, în vârstă de 34 de ani, a semnat un nou contract valabil pe un an cu clubul nostru, cu opţiune de prelungire.

Croatul care a ajuns prima dată în România în 2013, adus de FC Braşov, a mai trecut pe la Viitorul şi FCSB şi a venit la Sepsi în 2020, liber de contract după o experienţă în Cipru, la AEL Limassol. În stagiunea precedentă, a fost cel mai polivalent jucător din lotul lui Cristiano Bergodi, dar şi o piesă importantă în angrenajul antrenorului italian, strângând 38 de meciuri în toate competiţiile. Aganovic a marcat patru goluri, a oferit patru pase decisive şi a pus umărul la cucerirea Cupei României după finala cu FC Voluntari, scor 2-1.

350.000 de euro e cota de piaţă a lui Aganovic, fotbalist care era evaluat la 800.000 de euro în 2015, pe când juca la Viitorul.