FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara
Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras
Canotaj | Patru echipaje tricolore s-au calificat vineri în finalele pentru medalii. În total, sunt zece bărci ale României în finalele A

Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting
5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro 5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro
Formula 1 | Hülkenberg va părăsi Haas şi va deveni primul recrut al Audi

Sepsi Sfântu Gheorghe, victorie cu Bursa şi încheie neînvinsă grupa E a FIBA EuroCup la baschet feminin

Baschet Publicat de Daian Cutu pe 15 dec 2022

Campioana la baschet feminin Sepsi Sfântu Gheorghe s-a calificat în faza play-off a FIBA EuroCup de pe primul loc al grupei E, neînvinsă, în urma meciului şase, de joi, pe teren propriu, cu Bursa Basketbol.

Sepsi s-a impus cu scorul de 92-58 (50-12), bifând astfel a şasea victorie consecutivă în grupa E, în care are 12 puncte în clasament şi se califică în play-off din postura de lider.

Rezultatele complete obţinute de Sepsi în grupa E sunt: 76-75 şi 83-71cu Elitzur Holon, 70-56 şi 80-71 cu Nesibe Aydin, 89-72 şi 92-58 cu Bursa Basketbol.

Campioana Sepsi Sfântu Gheorghe a început sezonul european în Euroligă, dar nu a trecut de preliminarii.

În competiţie a fost angrenată şi formaţia FCC UAV Arad, în grupa D, însă nu s-a calificat mai departe.