E gata! Cine va arbitra Universitatea Craiova - Rapid

Dennis Man, pe urmele lui Mutu! Colosul câştigător de Champions League a pus oferta pe masă: ”A fost coleg cu el şi va intermedia negocierile!”

NEWS ALERT | Universitatea Craiova pierde un om de bază pentru derby-ul cu Rapid NEWS ALERT | Universitatea Craiova pierde un om de bază pentru derby-ul cu Rapid
Cerut cu insistenţă la Dinamo, Mircea Lucescu a bătut palma! Lovitură mare anunţată

ULTIMĂ ORĂ | Partida Dinamo - Petrolul se va juca cu spectatori în tribune ULTIMĂ ORĂ | Partida Dinamo - Petrolul se va juca cu spectatori în tribune
Tenis de masă: Bernadette Szocs s-a calificat în sferturi la WTT Champions Incheon 2024. Elisabeta Samara s-a oprit în optimi Tenis de masă: Bernadette Szocs s-a calificat în sferturi la WTT Champions Incheon 2024. Elisabeta Samara s-a oprit în optimi

Sepsi şi-a compromis ultimele şanse la play-off, dar Bergodi nu dramatizează: "E un punct pozitiv!"

Superliga Publicat pe 27 nov 2021

Egalul alb cu Chindia Târgovişte, pe teren propriu, nu-l descurajează pe Cristiano Bergodi, în ciuda faptului că rezultatul a compromis şi ultimele şanse pe care covăsnenii le aveau la obţinerea unui loc de play-off.

Antrenorul italian nu e mulţumit de rezultat, dar, după al patrulea meci consecutiv fără eşec, consideră că punctul obţinut reprezintă un detaliu pozitiv, pe care poate construi în următoarele luni:

"Eram mult mai mulţumit dacă câştigam acest meci, zic eu. Am jucat bine, am încercat să marcăm împotriva unei echipe foarte incomode, am căutat spaţii dar nu erau foarte multe. N-am nimerit poarta, din păcate. În sfârşit, e un punct pozitiv şi cred eu că am avut şi două ocazii de a da gol în prima repriză, pe cornere. Repet, acum avem un alt meci foarte important marţi (n. red - tot contra Chindiei, în sferturile Cupei României).

Sigur, circulaţia mingii a fost mai rapidă şi a doua repriză am stat în jumătatea adversă şi am încercat să pasăm, să intram din benzi, să plimbăm mingea şi în centru, dar e foarte greu când întâlneşti o echipă care se apără pe două linii.

Sunt mulţumit că nu au făcut vreun contraatac şi nu ne-au creat probleme. Mergem înainte, e un punct şi un rezultat pozitiv. Astăzi n-a fost să fie, am tras de 10-12 ori, dar n-am nimerit poarta", a declarat Bergodi, la finalul meciului.