Căpitanul lui Dinamo, mesaj clar: ”Singurul meci în care mai depindem de noi!” Căpitanul lui Dinamo, mesaj clar: ”Singurul meci în care mai depindem de noi!”
VIDEO | AS Roma a câştigat în prelungiri cu Udinese, în continuarea meciului întrerupt pe 14 aprilie VIDEO | AS Roma a câştigat în prelungiri cu Udinese, în continuarea meciului întrerupt pe 14 aprilie
VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-0, în direct la Prima Sport 1! Ambele echipe au creat pericol în prima repriză VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-0, în direct la Prima Sport 1! Ambele echipe au creat pericol în prima repriză
Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off"  | EXCLUSIV Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off" | EXCLUSIV
Marius Măldărăşanu s-a dezlănţuit după ce FC Hermannstadt a urcat pe primul loc în play-out: ”Le-am citit jocul” Marius Măldărăşanu s-a dezlănţuit după ce FC Hermannstadt a urcat pe primul loc în play-out: ”Le-am citit jocul”
David Puicea, calificat în finala juniorilor la sărituri, de pe locul 5 David Puicea, calificat în finala juniorilor la sărituri, de pe locul 5

Sergiu Hanca s-a accidentat. Situaţia mijlocaşului a fost lămurită de Mirel Rădoi

CS Universitatea Craiova Publicat pe 14 aug 2022

Sergiu Hanca nu a putut juca în partida pe care Universitatea Craiova a disputat-o cu CS Mioveni la Turnu Severin. Mijlocaşul venit în această vară în Bănie are ceva probleme medicale, iar Mirel Rădoi a recunoscut acest detaliu. Din fericire, situaţia nu e una complicată, iar fotbalistul poate juca în partida următoare, care va fi chiar joi, în Conference League.

Rădoi nu a vrut să rişte cu Hanca, astfel că a decis să nu îl includă în lot pe jucător în partida care a fost LIVE pe Prima Sport 2, duminică, terminată cu victoria oltenilor la limită, cu scorul de 1-0.

Hanca are ceva probleme, minore, n-am vrut să riscăm. Împreună cu staff-ul medical, am hotărât să facem aceste schimbări. Căpăţînă poate apărea şi în zonă centrală, şi în partea dreaptă. E plăcut să ai jucători polivalenţi.

Avem câteva dezavantaje azi. Ora la care se joacă meciul, căldura, reperele terenului pentru anumiţi jucători. Am avut meci acum câteva zile, Mioveni nu”, a spus Mirel Rădoi.

Mirel Rădoi, debut cu victorie şi în SuperLigă, 1-0 cu CS Mioveni!

Universitatea Craiova a învins duminică, cu scorul de 1-0, formaţia CS Mioveni, într-un meci din etapa a cincea a SuperLigii României. Craiovenii au avut un gol anulat cu sistemul VAR, iar oaspeţii au ratat un penalti în ultimele minute de joc, acordat tot cu sistemul de arbitraj video.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Andrei Ivan în minutul 37. În minutul 79, Rivaldinho a trimis mingea în poartă, dar golul a fost anulat după consultarea sistemului VAR, pentru un ofsaid. În al treilea minut al prelungirilor reprizei secunde, Antal a ratat un penalti trimiţând în bară.

Echipele utilizate:

• U. Craiova: Lazar - Martic, Raul Silva, Screciu – Vlădoiu (Nistor 46’), Căpăţînă, Mateiu (Al. Creţu 81’), Bancu – Baiaram (Roguljic 67’), Koljic (Markovic 59’), An. Ivan (Rivaldinho 67’). Antrenor: Mirel Rădoi
  • CS Mioveni: I. Popescu - Balaur, Scarlatache, Garutti - Oancea, Panait (Lixandru 46’), Pop, Burnea (C. Dumitru 82’) – Rădescu (Antal 46’), Blănaru (Toma 78’), Coşereanu (Buziuc 46’). Antrenor: Alexandru Pelici