”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm! ”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm!
VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia
VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League
VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion
VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea” VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea”
VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă” VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă”

Serie excelentă din nou pentru Ciobotariu la FC Voluntari. ”Noi am avut caracter, tărie, am mers peste adevrsar”

FC Voluntari Publicat de Daian Cutu pe 7 oct 2022

FC Voluntari a învins pe teren propriu, cu scorul de 3-1, echipa CS Mioveni, într-un meci din etapa a 13-a a Superligii.

Învingătorii au marcat prin Damaşcan ’13, Govea ’45 şi Achim ’59. Pentru Mioveni a înscris Krasniqi, în minutul 21.

Liviu Ciobotariu leagă din nou rezultatele pozitive la FC Voluntari. Gruparea ilfoveană a ajuns la patru partide consecutive fără eşec.

”Mă bucur că am reuşit să câştigăm cele trei puncte. Am anticipat asta. Ştiam că întâlnim o echipa buna, care se apără bine. Vreau să îmi felicit jucătorii, am făcut un meci bun, atât defensiv, cât şi ofensiv. Am reuşit să marcăm trei goluri.

Nu a fost uşor. Am reuşit să revenim de la 1-1. Nu m-am temut, dar în momentul în care eşti condus sau egalat este clar că ai aşa o temere, deoarece nu ştii ce îţi rezervă jocul

Noi am avut caracter, tărie, am mers peste adevrsar, am avut şi o posesie bună astăzi. Am combinat, ne-au ieşit acţiunile de atac.  Pe lângă cele trei goluri, am avut şi alte ocazii. Sunt foarte bucuros că am luat cele trei puncte. Aveam mare nevoie de aceste trei puncte. Practic, îmi doream să avem continuitate la rezultatele pe care le-am avut înainte. Chiar le-am spus că am obţinut puncte cu FCSB, cu Universitatea Craiova şi ar fi păcat să nu putem să câştigăm jocul de acasă cu Mioveni.

Victoria ne dă un moral bun. Avem linişte pentru următorul joc cu Chindia. Ne dă un spirit bun în vestiar. Victoriile aduc întotdeauna victorii, cum spunea domnul Florin Halagian. Ţi-aduce o linişte. Da, şi bani, şi puncte, şi o stare de spirit în vestiar.  Este foarte important să acumulezi puncte, mai ales dacă eşti pe un drum bun, cum suntem noi. Avem patru meciuri în care nu am pierdut, am adunat opt puncte şi suntem pe un drum bun”,
a explicat Ciobotariu, la flash-interviuri.