Canotaj | Patru echipaje tricolore s-au calificat vineri în finalele pentru medalii. În total, sunt zece bărci ale României în finalele A

Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting
5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro 5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro
Formula 1 | Hülkenberg va părăsi Haas şi va deveni primul recrut al Audi

Ultimă oră! Transferul lui Coman în Qatar, prăbuşit? Becali a făcut anunţul: ”Poate să îmi aducă 50 de milioane şi să îl dau cu 5 milioane?”

Cine ar trebui să apare la EURO? Verdict clar dat: ”El are o mare problemă la centrări!” | VIDEO EXCLUSIV

Sevilla, victorie strălucitoare cu Man. United! Succes la scor şi calificare în ”careul de aşi”, unde va da peste Juventus

Europa League Publicat pe 21 apr 2023

Manchester United a fost umilită de Sevilla, scor 0-3, după ce în tur, în Anglia, a făcut egal, 2-2. Englezii au ratat, astfel, calificarea în penultimul act al competiţiei şi au ieşit din Europa League din faza sferturilor.

Manchester United nu a făcut cel mai bun meci, ba din contră, motiv pentru care nu va reuşi nici în acest sezon să se impună în una din competiţiile internaţionale. A marcat în retur Youssef En Nesyri, în minutul 8, Loic Bade, minutul 47, şi acelaşi Youssef En Nesyri, minutul 81, astfel că Sevilla merge în ”careul de aşi” şi are şansa să triumfe iar în Europa League.

În penultimul act, Sevilla va da peste Juventus, care a făcut 1-1 în returul cu Sporting, pe teren advers. În tur, s-a impus cu 1-0, iar în a doua manşă a reuşit să nu piardă. A deschis scorul pe tărâm iberic, prin Adrien Rabiot, în minutul 9, iar Sporting a restabilit egalitatea în minutul 20, prin Marcus Edwards, care a punctat de la 11 metri.