UTA Arad a obţinut serviciile unui internaţional congolez UTA Arad a obţinut serviciile unui internaţional congolez
Fostul mare handbalist Mircea Grabovschi, campion mondial în 1974, a decedat la vârsta de 71 de ani Fostul mare handbalist Mircea Grabovschi, campion mondial în 1974, a decedat la vârsta de 71 de ani
LIVE TEXT | FCSB - Maccabi Tel Aviv 0-0. Echipele de start LIVE TEXT | FCSB - Maccabi Tel Aviv 0-0. Echipele de start
Unde va ajunge Alexandru Işfan, după despărţirea de Petrolul Unde va ajunge Alexandru Işfan, după despărţirea de Petrolul
Tripla campioană olimpică Charlotte Dujardin se retrage de la JO după difuzarea unei înregistrări video în care apare lovindu-şi calul Tripla campioană olimpică Charlotte Dujardin se retrage de la JO după difuzarea unei înregistrări video în care apare lovindu-şi calul
Motivul pentru care Creţu este titular cu Maccabi Tel Aviv | EXCLUSIV Motivul pentru care Creţu este titular cu Maccabi Tel Aviv | EXCLUSIV

Sfârşit de drum pentru Irina Begu la Roland Garros

Tenis Publicat pe 1 iun 2024

Jucătoarea de tenis Irina Camelia Begu, locul 127 mondial, a fost eliminată, sâmbătă, în turul trei al turneului de la Roland Garros.

Begu a fost învinsă de sportiva franceză Varvara Graceva, locul 88 mondial, scor 7-5, 6-3.

Meciul a durat o oră şi 33 de minute.

Pe tabloul de simplu feminin de la Riland Garros a rămas o singură jucătoare din România, Ana Bogdan, care va evolua în turul trei cu sportiva ucraineaă Elina Svitolina.