VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova 0-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Ivan deschide scorul VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova 0-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Ivan deschide scorul
E gata! Vedeta FCSB nu mai pleacă în această vară! MM Stoica aruncă bomba: ”E peste toţi care au fost!”

Florin Maxim vrea ca elevii săi să joace pentru fani. ”Tribuna e dornică şi vrea să vadă spectacol” Florin Maxim vrea ca elevii săi să joace pentru fani. ”Tribuna e dornică şi vrea să vadă spectacol”
Luis Rubiales neagă faptul că la Federaţia Spaniolă de Fotbal s-ar fi comis nereguli Luis Rubiales neagă faptul că la Federaţia Spaniolă de Fotbal s-ar fi comis nereguli
VIDEO | ”Spiritul şi atitudinea sunt importante”. Bogdan Andone reuşeşte un miracol la Botoşani VIDEO | ”Spiritul şi atitudinea sunt importante”. Bogdan Andone reuşeşte un miracol la Botoşani
Alexandru Musi, anunţ despre revenirea la FCSB. ”Eu vreau să joc, atâta tot” Alexandru Musi, anunţ despre revenirea la FCSB. ”Eu vreau să joc, atâta tot”

Show de zile mari în Italia! Sassuolo şi AC Milan au oferit o remiză cu multe goluri

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 14 apr 2024

Sassuolo a încheiat la egalitate pe teren propriu, scor 3-3, cu gruparea AC Milan, în etapa a 32-a din Serie A.

Cu Marco Sportiello în poartă, în locul accidentatului Maignan, şi cu Giroud, Pulisic, Reijnders şi Benacer pe bancă, milanezii s-au văzut conduşi cu 2-0 în minutul 10. Gazdele au deschis scorul în minutul 4, prin Andrea Pinamonti, iar Armand Lauriente a făcut 2-0 în minutul 10. Rafael Leao a redus din diferenţă în minutul 20, dar gazdele au revenit la avantajul de două goluri în minutul 53, prin Lauriente.

Jovic a marcat în minutul 59 pentru Milan, iar Chukwueze a avut gol anulat pentru oaspeţi în minutul 64. Milan a înscris golul egalizator în minutul 84, prin Okafor şi partida s-a terminat 3-3.

AC Milan are 69 de puncte şi se află pe locul 2, iar Sassuolo este pe locul 19, cu 26 de puncte.