Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League
PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe
AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League
A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO
VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin” VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin”
Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV

Sibiul s-a transformat într-o mare de ”şepci roşii”. Fanii Universităţii au făcut spectaol înainte de finala Cupei

U Cluj Publicat de Daian Cutu pe 24 mai 2023

Finala Cupei României dintre Sepsi şi ”U” Cluj va avea loc miercuri, de la 20:30, şi va fi transmisă în durect pe pe Prima Sport 1 şi online pe platforma PrimaPlay.ro.

• Mai mult decât atât, toate fazele importante din meci vor putea fi urmărite în format video-text pe site-ul Primasport.ro.

Partida are loc pe noua arenă din Sibiu. Fanii Universătiţii au făcut deplasarea în număr mare şi au făcut spectacol pe străzi, iar câştigarea trofeului ar declanşa fiesta în oraşul de sub Feleac.

Vor lupta pentru trofeu Sepsi OSK Sf. Gheorghe, câştigătoarea competiţiei în 2022 în faţa lui FC Voluntari, şi Universitatea Cluj, formaţie care revine într-o finală de Cupă după 8 ani.

Sepsi Sfântu Gheorghe s-a calificat, în finala Cupei României, după ce a trecut în semifinale de CFR Cluj, scor 3-0.

Universitatea Cluj a învins în semifinale, pe teren propriu, scor 1-0, formaţia UTA Arad şi s-a calificat în finala Cupei României.