Ultima oră
Cutremur la FRF! Răzvan Burleanu dă afară omul care i-a fost mâna dreaptă în ultimii 12 ani Cutremur la FRF! Răzvan Burleanu dă afară omul care i-a fost mâna dreaptă în ultimii 12 ani
Ziua şi transferul la Dinamo. După spaniolul Pascual, ”câinii roşii” iau un jucător de la Braga Ziua şi transferul la Dinamo. După spaniolul Pascual, ”câinii roşii” iau un jucător de la Braga
Adelina Ungureanu, căpitanul naţionalei, ruptură de ligament la genunchi după o accidentare în European League Adelina Ungureanu, căpitanul naţionalei, ruptură de ligament la genunchi după o accidentare în European League
Fost jucător la CFR şi Rapid, Ermal Krasniqi a bătut palma cu o nouă echipă! Fost jucător la CFR şi Rapid, Ermal Krasniqi a bătut palma cu o nouă echipă!
Răsturnare de situaţie! Mihai Pintilii, în negocieri avansate pentru revenirea pe bancă Răsturnare de situaţie! Mihai Pintilii, în negocieri avansate pentru revenirea pe bancă
Gigi Becali face tot posibilul să-l aducă pe Denis Drăguş la FCSB! Ofertă incredibilă pregătită de patron: bonus de Champions League pentru atacantul naţionalei Gigi Becali face tot posibilul să-l aducă pe Denis Drăguş la FCSB! Ofertă incredibilă pregătită de patron: bonus de Champions League pentru atacantul naţionalei

Simona Halep, despre noi dezvăluiri despre perioada în care a fost suspendată. ”Ce am făcut rău ca să nu pot merge la un meci?”

Tenis Publicat de Daian Cutu pe 8 aug 2024
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38122/21696395/1/halep.jpg

Fostul lider WTA Simona Halep a declarat că în perioada în care a fost suspendată a văzut la televizor cel mult opt sau zece meciuri. Ea a vrut să meargă la un meci al italianului Jannik Sinner, la Paris, dar nu a putut deoarece, fiind suspendată, nu avea acces, informează welovetennis.fr.

Site-ul francez notează că de la US Open 2022, când a fost depistată pozitiv la un test antidoping, Simona Halep a trecut printr-un calvar. Calvarul s-a încheiat în urmă cu câteva luni, când Tribunalul de Arbitraj Sportiv a redus suspendarea româncei de la 4 ani la 9 luni, permiţându-i să revină în circuit.

Dar pentru fostul număr 1 mondial, aceste luni lungi departe de terenuri au fost traumatizante din multe puncte de vedere. Ea a avut chiar interdicţie atunci când a vrut să meargă să vadă meciuri, ceea ce a afectat-o foarte mult.

"Am vrut să merg la Paris Bercy să îl văd pe Sinner, dar nu am putut. Ce am făcut rău ca să nu pot merge la un meci? A fost prea mult, după părerea mea.

Nu m-am uitat prea mult la tenis... Pentru că era prea dureros să ştiu că sunt suspendată şi că nu pot să joc sau să mă uit la meciuri din tribună. Mi-am spus că nu mă voi uita la televizor. Cred că am urmărit maxim 8 sau 10 meciuri în doi ani”, a declarat Halep.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Tenis

Ultimele articole Toate articolele