VIDEO | Betis - FC Sevilla 1-1. Fără învingătoare în derby-ul andaluz VIDEO | Betis - FC Sevilla 1-1. Fără învingătoare în derby-ul andaluz
Interimarul Dican o duce pe CFR Cluj pe locul doi în Superliga. ”Nu ştiu nimic despre revenirea lui Dan Petrescu” Interimarul Dican o duce pe CFR Cluj pe locul doi în Superliga. ”Nu ştiu nimic despre revenirea lui Dan Petrescu”
VIDEO | ”Am avut o şansă mare”. Mario Camora nu poate trece peste eşecul umilitor din Cupă VIDEO | ”Am avut o şansă mare”. Mario Camora nu poate trece peste eşecul umilitor din Cupă
Adi Mutu, replică dură pentru Tachtsidis! "Nu are minte. Am goluri câte meciuri are el în Italia" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Fiorentina - Sassuolo 5-1. Formaţia viola s-a descătuşat cu penultima clasată VIDEO | Fiorentina - Sassuolo 5-1. Formaţia viola s-a descătuşat cu penultima clasată
Răsturnare de situaţie! Când începe Dan Petrescu mandatul la CFR Cluj Răsturnare de situaţie! Când începe Dan Petrescu mandatul la CFR Cluj

Simona Halep, start perfect la Australian Open! Şi-a zdrobit adversara în 60 de minute. Cu cine joacă în turul 2

Tenis Publicat pe 8 feb 2021

Simona Halep a debutat cu dreptul la Australian Open şi a trecut în două seturi de Lizette Cabrera (140 WTA), scor 6-2, 6-1.

Favorită numărul 2 la Melbourne, Halep a avut nevoie de doar 60 de minute pentru a-şi adjudeca victoria.

Halep, în turul 2 la Australian Open. Urmează Ajla Tomljanovic

În turul secund, Simona Halep o va întâlni pe australianca Ajla Tomljanovic (69 WTA), care a trecut în două seturi, scor 6-2, 6-1, de japoneza Misaki Doi (84 WTA).

Născută în Croaţia, Tomljanovic reprezintă Australia din 2018, iar Halep conduce cu 3-0 în întâlnirile directe. Totuşi, victoriile Simonei nu au fost niciodată facile. În două din cele trei confruntări adversara a câştigat un set, iar în ultimul duel, petrecut în 2020 la Adelaide, Halep s-a impus după două seturi echilibrate (6-4, 7-5).