VIDEO | AS Roma a câştigat în prelungiri cu Udinese, în continuarea meciului întrerupt în 14 aprilie VIDEO | AS Roma a câştigat în prelungiri cu Udinese, în continuarea meciului întrerupt în 14 aprilie
Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off"  | EXCLUSIV Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off" | EXCLUSIV
Marius Măldărăşanu s-a dezlănţuit după ce FC Hermannstadt a urcat pe primul loc în play-out: ”Le-am citit jocul” Marius Măldărăşanu s-a dezlănţuit după ce FC Hermannstadt a urcat pe primul loc în play-out: ”Le-am citit jocul”
David Puicea, calificat în finala juniorilor la sărituri, de pe locul 5 David Puicea, calificat în finala juniorilor la sărituri, de pe locul 5
Sorana Cîrstea va înfrunta liderul mondial pentru un loc în optimi la Madrid Sorana Cîrstea va înfrunta liderul mondial pentru un loc în optimi la Madrid
Jucătorul din Superliga comparat cu „Pippo” Inzaghi: „Are nişte calităţi excepţionale” | VIDEO EXCLUSIV Jucătorul din Superliga comparat cu „Pippo” Inzaghi: „Are nişte calităţi excepţionale” | VIDEO EXCLUSIV

Simone Tempestini, locul 9 în Raliul Insulelor Canare. Norbert Maior a fost nevoit să abandoneze

Auto-Moto Publicat de Daian Cutu pe 15 mai 2022

Un nou rezultat bun pentru Simone Tempestini în Campionatul European. Pilotul Napoca Rally Academy a terminat pe locul 9, în Raliul Insulelor Azore.

Tempestini, la volanul unui model Skoda R5 a terminat la puţin peste 2 minute de Nil Solans. Ibericul a pilotat magistral un VW Polo Rally 2. Bătălia pentru locul secund a fost una acerbă şi s-a dat până în ultimul viraj. Eren Llarena a avut câştig de cauză, în detrimentul lui Yoann Bonato.

România a mai avut un pilot în această competiţie. Norbert Maior a fost nevoit din păcate să abandoneze, datorită unor probleme tehnice.