VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi, astăzi, de la 16:45, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi, astăzi, de la 16:45, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start
Irina Begu, eliminată de Madison Keys, în turul doi la Madrid Irina Begu, eliminată de Madison Keys, în turul doi la Madrid
Van Dijk le cere coechipierilor săi să se autodepăşească după eşecul cu Everton. „Toată lumea trebuie să se uite în oglindă” Van Dijk le cere coechipierilor săi să se autodepăşească după eşecul cu Everton. „Toată lumea trebuie să se uite în oglindă”
Xavi şi-a motivat alegerea, după discuţia cu preşedintele Barcelonei. „Proiectul nu s-a terminat” Xavi şi-a motivat alegerea, după discuţia cu preşedintele Barcelonei. „Proiectul nu s-a terminat”
Duel istoric pe zgura de la Madrid! Rafa Nadal, faţă în faţă cu un puşti de 16 ani Duel istoric pe zgura de la Madrid! Rafa Nadal, faţă în faţă cu un puşti de 16 ani
Alertă în Bănie! Universitatea Craiova va avea o absenţă de marcă la duelul cu CFR Cluj Alertă în Bănie! Universitatea Craiova va avea o absenţă de marcă la duelul cu CFR Cluj

Simone Tempestini, victorie categorică în Raliul Sibiului

Auto-Moto Publicat de Daian Cutu pe 16 iul 2022

Simone Tempestini a spart seria ghinioanelor şi s-a impus în Raliul Sibiului, prima etapă de macadam a actualei ediţii din CNR. Pilotul celor de la Napoca Rally a pilotat magistral un model Skoda Rally R2 şi a câştigt cu peste 4 minute şi jumătate avans faţă de următorul clasat.

Bogdan Marişca a avut o revenire de bun augur şi a încheiat pe locul secund. În timp ce podiumul a fost completat de Andrei Gîrtofan, liderul clasamentului pe asfalt.

Liderul clasamentului general, Sebastian Barbu a fost lovit de ghinioane. Penele l-au făcut să piardă foarte mult timp. Prima zi a terminat-o pe poziţia secundă şi părea că poate să îi ţină piept lui Tempestini, dar la final a fost nevoit să se mulţumească doar cu locul 5, fiind devansat şi de invitatul bulgar Miroslav Angelov.