Ultima oră
Zverev după ce a câştigat French Open. ”Am trăit cele mai frumoase momente din viaţa mea pe acest teren. Dar şi cel mai greu moment din viaţa mea” Zverev după ce a câştigat French Open. ”Am trăit cele mai frumoase momente din viaţa mea pe acest teren. Dar şi cel mai greu moment din viaţa mea”
Ziua nunţilor în fotbalul românesc! Trei internaţionali au spus DA Ziua nunţilor în fotbalul românesc! Trei internaţionali au spus DA
Gestul emoţionant făcut de Christian Eriksen la spital, la scurt timp după ce a trecut printr-o nouă cumpănă. ”M-a rugat să transmit” Gestul emoţionant făcut de Christian Eriksen la spital, la scurt timp după ce a trecut printr-o nouă cumpănă. ”M-a rugat să transmit”
Fostul internaţional de tineret Mihai Velisar a semnat cu un club cu pretenţii din Liga 2 Fostul internaţional de tineret Mihai Velisar a semnat cu un club cu pretenţii din Liga 2
Brian Riemer, selecţionerul Danemarcei, despre momentele delicate prin care trece din nou Christian Eriksen Brian Riemer, selecţionerul Danemarcei, despre momentele delicate prin care trece din nou Christian Eriksen
Ede Molnar a câştigat medalia de bronz pentru România la Campionatul European de MTB Eliminator Ede Molnar a câştigat medalia de bronz pentru România la Campionatul European de MTB Eliminator

Singura echipă din Superliga care a transmis felicitări celor de la FCSB, după ce „roş-albaştrii” au cucerit un nou titlu de campioni

FCSB Publicat de Prima Sport pe 11 mai 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

FCSB a cucerit al doilea titlu consecutiv, iar Gigi Becali îşi face deja planurile pentru sezonul viitor.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38227/22028172/3/496036048-1242646590554394-5728695009187677654-n.jpg

După ce Universitatea Craiova şi CFR Cluj au remizat sâmbătă seară în Bănie, scor 2-2, FCSB a devenit matematic campioana României. 

Cu două meciuri rămase de disputat din actuala stagiune, FCSB este lider în clasament, cu 45 de puncte, la 6 „lungimi” distanţă de ocupanta loculu secund, CFR Cluj. La egalitate de puncte, „roş-albaştrii” au câştig de cauză datoriă poziţiei ocupate în sezonul regular, astfel că trupa patronată de Gigi Becali a devenit pentru a doua oară consecutiv campioana României.

Singura echipa din Superliga care i-a felicitat pe cei de la FCSB pentru cucerirea unui nou titlu a fost Hermannstadt. Sibienii au comentat la postarea trupei bucureştene de pe Facebook în care anunţau faptul că sunt campionii României.

”Felicitări pentru acest sezon şi pentru această performanţă, FCSB!”, a fost comentariul lăsat de cei de la Hermannstadt.

Replica a venit repede din partea campionilor: ”Mulţumim. Mult succes şi vouă!”

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

FCSB

Ultimele articole Toate articolele