Suma încasată de FCSB de la UEFA după ce a spulberat-o pe Virtus în primul tur preliminar din Champions League Suma încasată de FCSB de la UEFA după ce a spulberat-o pe Virtus în primul tur preliminar din Champions League
Asistenţă scăzută la returul FCSB - Virtus! Câţi spectatori au susţinut-o pe campioana en-titre în Ghencea Asistenţă scăzută la returul FCSB - Virtus! Câţi spectatori au susţinut-o pe campioana en-titre în Ghencea
Becali nu renunţă la pista din Italia! Patronul a sunat la echipă pentru atacant: ”Îl împrumutăm!” | VIDEO EXCLUSIV
Becali a intrat în direct şi a făcut anunţul despre transferul FCSB-ului: ”Trebuia să vină azi!” | VIDEO EXCLUSIV

Surpriză uriaşă! Echipa care a pierdut toate meciurile în cupele europene a obţinut o calificare istorică Surpriză uriaşă! Echipa care a pierdut toate meciurile în cupele europene a obţinut o calificare istorică
Apropiaţii lui Iordănescu au dat vestea zilei: ”E finalul!”

Sorana Cîrstea s-a calificat în sferturi la turneul de la Reus

Tenis Publicat pe 4 mai 2023

Sorana Cîrstea

Sorana Cîrstea, locul 44 WTA, s-a calificat, joi, în sferturile de finală ale turneuluii WTA 125 de la Reus (Spania).

Cîrstea, favorită 2, a învins-o în optimi pe sportiva din Slovacia Anna Karolina Schmiedlova, numărul 96 mondial, scor 7-5, 6-4, într-o oră şi 42 de minute.

În faza următoare, Sorana Cîrstea o va întâlni pe americanca Caty McNally, locul 69 WTA şi cap de seriei 7.

Sorana Cîrstea şi-a asigurat prin accederea în sferturi un premiu de  2.478 de euro şi 29 de puncte.