VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili" VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili"
Chiricheş a aflat în direct că Becali l-a criticat: ”Crede că joc la ‘mişto’!” | VIDEO

FCSB, distrusă după ce a pierdut cu Oţelul Galaţi: ”A părut o echipă de retrogradare. Din cale afară de slabi!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele" VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele"
Becali a intrat în direct şi l-a distrus pe jucătorul aşteptat cu braţele deschise: ”Te nenoroceşte!”

Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel

Sorin Cârţu a luat la ţintă un jucător de la Universitatea Craiova: ”Nu ştiu ce se întâmplă. Execuţia avută e hilară!”

CS Universitatea Craiova Publicat pe 16 nov 2023

Echipa Universitatea Craiova a învins duminică, pe teren propriu, scor 1-0, formaţia Dinamo Bucureşti, în etapa a 16-a din Superligă.

Craiovenii au deschis scorul extrem de repede, în minutul 5, când Bancu a trimis în careu şi Danciu a înscris. În minutul 17, Alexandru Mitriţă l-a lansat pe Koljic, acesta a ajuns singur cu portarul Golubovic, dar a trimis pe lângă poartă, ratând o ocazie uriaşă.

Pe final de repriză, Dinamo a presat, căutând golul egalizator, dar tabela a rămas neschimbată. În repriza secundă, Dinamo a marcat, prin Goncalo Gregorio, dar după consultarea VAR, golul a fost anulat pentru un henţ la Hakim Abdallah.

După meci, Sorin Cârţu a comentat evoluţia oltenilor. Fostul oficial al oltenilor este dezamăgit de Elvir Koljic, atacant care pare că nu a mai revenit niciodată la forma pe care o avea înainte să se accidenteze grav.

”Nu ştiu ce se întâmplă. Execuţia avută e hilară!”

”Execuţia avută e hilară, pe noi ne-a mirat. A avut spaţiu, eu mă aşteptam să îl fenteze pe portar, să înscrie cu poarta goală. În meciurile astea în care apariţiile lui au fost şi putea ajuta, a fost faza de la Cluj când a ratat cu poarta goală, faza de acum, sunt 2-3 goluri care puteau să te relanseze, să revii la ceea ce însemnai tu, Koljic.

Nu ştiu ce se întâmplă. Sunt convins că munceşte, deşi susţin că totul se face pe un fond de hipoxie a creierului la foarte mulţi jucători. Nu au picioarele foarte puternice, ancorate la ceea ce înseamnă un meci oficial, pregătirea unui fotbalist, nu sunt pregătiţi fizic”, a spus Sorin Cârţu, la Fanatik.

Universitatea Craiova se află pe locul 4, cu 26 de puncte. Dinamo ocupă penultimul loc în clasament, cu 10 puncte, ajungând la zece înfrângeri, cele mai multe din campionat.