John Textor, patronul grupărilor Olympique Lyon şi Botafogo, suspendat 45 de zile în Brazilia. Care este motivul John Textor, patronul grupărilor Olympique Lyon şi Botafogo, suspendat 45 de zile în Brazilia. Care este motivul
Naţionala României se reuneşte duminică, pentru dubla cu Cehia din faza play-off CM2025 Naţionala României se reuneşte duminică, pentru dubla cu Cehia din faza play-off CM2025
VIDEO | FCSB - Farul, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby cu titlul pe masă. Echipele probabile! VIDEO | FCSB - Farul, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby cu titlul pe masă. Echipele probabile!
El va fi înlocuitorul lui Jurgen Klopp la Liverpool! Cormoranii s-au înţeles cu antrenorul El va fi înlocuitorul lui Jurgen Klopp la Liverpool! Cormoranii s-au înţeles cu antrenorul
VIDEO | FCU Craiova - "U" Cluj, astăzi, de la ora 17:30, în direct la Prima Sport 1! Două echipe cu obiective diferite VIDEO | FCU Craiova - "U" Cluj, astăzi, de la ora 17:30, în direct la Prima Sport 1! Două echipe cu obiective diferite
VIDEO | Csikszereda - Unirea Slobozia, sâmbătă, de la 11:30, în direct pe Prima Sport 1. Speranţe la promovarea directă pentru echipa din Miercurea Ciuc VIDEO | Csikszereda - Unirea Slobozia, sâmbătă, de la 11:30, în direct pe Prima Sport 1. Speranţe la promovarea directă pentru echipa din Miercurea Ciuc

Sorin Cârţu nu s-a putut abţine şi a râs de Rapid după victoria Craiovei contra CFR-ului: ”Se rejoacă meciul cu Farul? Uşor, că vă luăm şi locul 2!” | VIDEO EXCLUSIV

CS Universitatea Craiova Publicat pe 17 mar 2024

Echipa Universitatea Craiova a învins sâmbătă seara, în deplasare, scor 2-1, gruparea CFR Cluj, în prima etapă a play-off-ului Superligii. Oltenii au trecut pe locul secund în clasament.

La Cluj gazdele au ratat patru-cinci ocazii clare de gol în prima jumătate de oră, dar cei care au deschis scorul au fost craiovenii, prin Baiaram, în minutul 38.În startul reprizei secunde Alexandru Mitriţă a mărit avantajul oaspeţilor, cu un gol frumos, din careu.

Matei Ilie a readus în joc gazdele, cu un gol înscris în minutul 66, dar tot el a fost eliminat cu cartonaş roşu direct după ce l-a călcat, din spate, pe Jovan Markovic. Era minutul 87 şi clujenii nu au mai avut forţă să egaleze, iar Craiova s-a impus cu 2-1.

După meci, Sorin Cârţu a oferit mai multe declaraţii în direct la Prima Sport. Fostul oficial de la Craiova a glumit cu rapidistul Robert Niţă, care se afla în platou.

”Se rejoacă meciul cu Farul? Uşor, că vă luăm şi locul 2!”

”Se rejoacă Rapid – Farul? Uşor, că vă luăm şi locul 2! Etapa viitoare vă trecem pe 3! Prima repriză a fost urâtă rău de tot. În afară de gol au fost câteva faze foarte bine lucrate. Bine, a fost bombardamentul ăla o perioadă şi am avut şansă, dar acţiunile lui CFR n-au fost decât din faze fixe, din centrări.

Uşor, uşor a venit şi golul. Se poate spune că a venit împotriva cursului jocului, dar a fost prefaţat de nişte acţiuni bune. Puţine, dar periculoase”, a declarat Sorin Cârţu.