FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara
Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras
Canotaj | Patru echipaje tricolore s-au calificat vineri în finalele pentru medalii. În total, sunt zece bărci ale României în finalele A

Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting
5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro 5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro
Formula 1 | Hülkenberg va părăsi Haas şi va deveni primul recrut al Audi

Specialistul, intervenţie tranşantă după ce FCSB a primit penalty cu VAR ǀ EXCLUSIV

FCSB Publicat pe 17 apr 2023

FCSB a învins Farul şi după intervenţia VAR-ului. A fost 2-1 la final, dar scorul a fost deschis în urma unei lovituri de la 11 metri. A obţinut Octavian Popescu lovitura de pedeapsă, după ce a fost faultat în careu, iar Compagno a transformat cu emoţii, Aioani atingând balonul cu mâna.

Referitor la fault în sine, la intervenţia jucătorului lui Gică Hagi asupra lui Popescu, Viorel Moldovan a declarat, în emisiunea Fotbal Show, de la Prima Sport 1, că lovitura a fost dictată corect, chiar dacă Istvan Kovacs a analizat faza la monitor.

În primă fază nu s-a dictat nimic, jocul a fost lăsat să continue, dar ulterior i s-a spus, în cască, să meargă să revadă faza cu ajutorul VAR şi a luat decizia de a da penalty destul de repede.

Până la urmă, bine că s-a sesizat că a fost penalty! A fost un penalty corect acolo! Insistenţa lui Octavian Popescu face ca, până la urmă, jucătorul Farului să faulteze în careu şi să fie acest penalty din care FCSB a deblocat tabela prin Compagno.

Prima repriză a fost echilibrată, dar destul de multe deşeuri tehnice din partea jucătorilor. Poate şi din cauza ritmului”, a spus Viorel Moldovan în emisiunea Fotbal Show, de la Prima Sport 1.

Faza în urma căreia FCSB a primit penalty cu Farul

Viorel Moldovan, încântat după FCSB – Farul: ”Să înceapă dansul în trei”

FCSB a reaprins lupta la titlu după ce a învins Farul, scor 2-1, în direct la Prima Sport 1 şi www.primaplay.ro! Bucureştenii au trecut de formaţia lui Gică Hagi, liderul SuperLigii României, aşa cum îşi dorea patronul Gigi Becali, iar acum speră la campionat cu şanse mari,

FCSB a condus cu 2-0, Farul a redus din diferenţă, dar Viorel Moldovan a afirmat la finalul întâlnirii că victoria vicecampioanei României a fost una meritată. El a evidenţiat faptul că, din perspectiva suporterului neutru, duelul pentru campionat va fi unul interesant, cu trei formaţii având şanse mari la locul 1, Farul, CFR Cluj şi FCSB.

Să înceapă dansul în trei! E exact ceea ce ne-am dorit înaintea acestui joc, ca acest campionat să devină mai palpitant în play-off. Este foarte echilibrat acum, azi FCSB câştigă trei puncte importante, după un joc interesant propus. Un meci cu un ritm elevat, cu două echipe preocupate să joace fotbal. Au încercat pe partea ofensivă să producă ocazii la porţi.

În schimb, o primă repriză care a fost mai echilibrată, dar FCSB a făcut diferenţa prin Compagno”, a spus Viorel Moldovan la finalul partidei de pe Arena Naţională, în emisiunea Fotbal Show, de la Prima Sport 1.