Ultima oră
Amprenta de carbon a deplasărilor preşedintelui FIFA la Cupa Mondială Amprenta de carbon a deplasărilor preşedintelui FIFA la Cupa Mondială
Încă un selecţioner şi-a dat demisia după ce a avut un parcurs slab la Campionatul Mondial Încă un selecţioner şi-a dat demisia după ce a avut un parcurs slab la Campionatul Mondial
LIVE TEXT | Africa de Sud – Canada 0-0. ”Frunza de arţar” ratează ocazii importante LIVE TEXT | Africa de Sud – Canada 0-0. ”Frunza de arţar” ratează ocazii importante
Contestă prestaţiile lui Ronaldo de la Mondial: "E corp străin! Fără el, jocul ar fi complet" | VIDEO EXCLUSIV Contestă prestaţiile lui Ronaldo de la Mondial: "E corp străin! Fără el, jocul ar fi complet" | VIDEO EXCLUSIV
”Am făcut tot posibilul”. Decizia lui Adam Nemec după s-a despărţit de FC Voluntari ”Am făcut tot posibilul”. Decizia lui Adam Nemec după s-a despărţit de FC Voluntari
Şi-a săpat Tănase propria groapă după ce a semnat prelungirea contractului? Primele impresii după ce golgheterul FCSB-ului a ales să rămână la echipă: "Această situaţie va duce la o răcire a relaţiei" | VIDEO EXCLUSIV Şi-a săpat Tănase propria groapă după ce a semnat prelungirea contractului? Primele impresii după ce golgheterul FCSB-ului a ales să rămână la echipă: "Această situaţie va duce la o răcire a relaţiei" | VIDEO EXCLUSIV

Stanciu nu se bucură pe deplin de eurogolul marcat lui Rangers. ”Aş fi preferat ca meciul să se termine 0-0, decât 1-1. Calificarea este deschis”

Europa League Publicat de Daian Cutu pe 11 mar 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38108/20060118/1/sta.jpg

Nicuşor Stanciu pare cel mai în formă fotbalist român. Mijlocaşul a marcat un super gol contra celor de la Rangers, în optimile de finală ale Europa League.

Stanciu a prins un şut de senzaţie de la marginea careului, ce l-a lăsat fără replică pe portarul scoţienilor, la care Ianis Hagi este titular. Partida s-a terminat la egalitate, 1-1, după ce scoţienii au egalat, datorită unui assist dat de Ianis Hagi.

Fotbalistul Slavei a declarat că s-ar fi bucurat ca partida să se fi încheiat 0-0, deoarece adversarii pleacă în retur cu avantajul golului înscris în deplasare.

"Am început foarte bine. Cred că în principal prima repriză a fost foarte bună, am jucat foarte bine. Poate ar fi trebuit să marcăm şi al doilea gol. În final, aşa cum spun tot timpul, aş fi preferat ca meciul să se termine 0-0, decât 1-1. Calificarea este deschisă, aşa că trebuie să mergem la Glasgow şi să marcăm dacă vrem să ne calificăm.

Acest meci este mai dificil decât cel cu Leicester, pentru că atunci toată lumea spunea că vom pierde şi am fost mult mai concentraţi decât astăzi. Trebuie să ne păstrăm concentrarea din meciul cu Leicester şi cu siguranţă vom avea şanse să ne calificăm la Glasgow. Nu este nimic decis încă. Aş putea spune că ei au acum poate 5-10% şanse mai mari decât noi, pentru că au marcat un gol în deplasare, dar şansele se pot schimba imediat. Dacă marcăm acolo, totul revine la normal"
, a spus Nicolae Stanciu, la finalul partidei.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Europa League

Ultimele articole Toate articolele