Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League
PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe
AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League
A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO
VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin” VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin”
Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV

Start de sezon sub semnul echilibrului în MotoGP. Urmează cursa de la Jerez, în direct pe Prima Sport

Auto-Moto Publicat de Daian Cutu pe 28 apr 2023

Startul de sezon în MotoGP este sub semnul incertitudinilor şi al deznodămintelor surprinzătoare. Urmează o etapă clasică, pe traseul de la Jerez, în acest weekend. Toată acţiunea se vede pe Prima Sport.

Marco Bezzecchi conduce neaşteptat la general, cu 11 puncte avans în faţa campionului en-titre Francesco Bagnaia. Aceştia se vor duela pe tărâm iberic în cursa de sprint, sâmbătă, de la ora 16:00, în direct pe Prima Sport 1.

Cursele de la Jerez se văd duminică, de la ora 13:00, în direct pe Prima Sport 1.

Deznodământ surprinzător în Texas

Marele Premiu de la Austin (SUA) a fost câştigat de Alex Rins. Ibericul s-a impus în direct pe Prima Sport 2, la ghidonul unui model LCR Honda.

Cursa părea că va fi un galop de sănătate pentru Francesco Bagnaia. Campionul en-titre a căzut însă şi a fost nevoit să abandoneze. De altfel, căzăturile au fost cuvântul de ordine pentru competiţia texană, doar 13 piloţi reuşind să treacă linia de sosire.

Locul al doilea a fost adjudecat de tânărul italian Luca Marini. În timp ce podiumul a fost completat de Fabio Quartararo, care a avut o tresărire de orgoliu, după un start de sezon sub aşteptări. Lider la general este Marco Bezzecchi, care duminică a fost pe 6.