Vincenzo Italiano a sărutat o jurnalistă după un gol al Fiorentinei la meciul cu Viktoria Plzen, din Conference League Vincenzo Italiano a sărutat o jurnalistă după un gol al Fiorentinei la meciul cu Viktoria Plzen, din Conference League
Varianta senzaţională pentru Rapid! Antrenorul care ar putea face performanţe în „Giuleşti”. „El s-ar potrivi” | EXCLUSIV Varianta senzaţională pentru Rapid! Antrenorul care ar putea face performanţe în „Giuleşti”. „El s-ar potrivi” | EXCLUSIV
Fostul fotbalist anunţă că a fost vizitat de poliţie de patru ori în trei zile. „Bun venit în Coreea de Nord” Fostul fotbalist anunţă că a fost vizitat de poliţie de patru ori în trei zile. „Bun venit în Coreea de Nord”
Dorit de Barcelona şi Manchester United, Julian Nagelsman a anunţat unde va antrena din sezonul viitor Dorit de Barcelona şi Manchester United, Julian Nagelsman a anunţat unde va antrena din sezonul viitor
Vestea pe care toţi fanii FCSB-ului o aşteptau! Revenire de senzaţie pentru derby-ul cu Rapid Vestea pe care toţi fanii FCSB-ului o aşteptau! Revenire de senzaţie pentru derby-ul cu Rapid
Răzvan Bureleanu a anunţat un nou parteneriat. „Investiţia în copii, garanţia unui viitor mai bun al societăţii noastre şi al fotbalului românesc” Răzvan Bureleanu a anunţat un nou parteneriat. „Investiţia în copii, garanţia unui viitor mai bun al societăţii noastre şi al fotbalului românesc”

Start excelent de sezon pentru FC Voluntari. ”Anticipam că sunt o echipă care joacă bine”

FC Voluntari Publicat de Daian Cutu pe 19 iul 2022

La revenirea în elita fotbalului românesc după o pauză de şase ani, Petrolul a jucat într-o atmosferă superbă creată de cei zece mii de fani, a avut un gol anulat de VAR, dar a pierdut partida cu FC Voluntari, 0-1, în direct pe Prima Sport 2 şi PrimaPlay.ro. Singurul gol a venit în al doilea minut de prelungiri, după ce Daniel Florea a transformat un penalty dictat ca urmare a unui fault al lui Tamaş la Armaş.

Deşi au câştigat, Liviu Ciobotariu nu este pe deplin mulţumit de jocul prestat de elevii săi şi a ţinut să laude adversara de azi. Tehnicianul l-a lăudat pe fostul său elev, Gabi Tamaş.

”Am anticipat că o să avem un meci foarte greu. Anticipam că sunt o echipă care joacă bine, i-am văzut şi anul trecut în Liga 2.  După transferurile pe care le-au făcut şi faptul că era primul meci mă gândeam că o să fie destul de dificil. Sunt bucuros că am reuşit să câştigăm, dar nu mi-a plăcut deloc jocul nostru, mai ales în prima repriză.

Le-am zis şi jucătorilor la pauză că am jucat foarte lent, nu mai avut nicio ocazie de gol. În a doua repriză s-a schimbat jocul în bine, în special după schimbările pe care le-am făcut. Florea şi Răduţ au intrat foarte bine. Primul joc, într-adevăr, greu, mă bucur că am câştigat. Îmi felicit jucătorii pentru rezultat.

Trebuie să analizăm bine ce am făcut prost azi, practic în prima repriză nu am reuşit să tragem pe spaţiul porţii, asta mă pune pe gânduri. Felicit echipa Petrolul pentru jocul lor, un joc solid. Gabi Tamaş a fost imperial. Numai cine nu joacă nu greşeşte.

Tamaş a fost imperial, a câştigat toate duelurile. Mi-a fost greu să-l vâd în tricoul altei echipe. Poate echitabil ar fi fost un rezultat de egalitate”,