VIDEO | Etapa începe cu o mare controversă! VAR nu a intervenit la eliminarea lui Murgia de la Hermannstadt VIDEO | Etapa începe cu o mare controversă! VAR nu a intervenit la eliminarea lui Murgia de la Hermannstadt
”Am cam exagerat”. L-a distrus pe Istvan Kovacs, dar acum şi-a domolit discursul ”Am cam exagerat”. L-a distrus pe Istvan Kovacs, dar acum şi-a domolit discursul
Maraton de şah în Times Square pentru un nou record mondial Maraton de şah în Times Square pentru un nou record mondial
Bogdan Lobonţ surprinde înainte de meciul cu FCSB. ”Eu nu pot să schimb nimic” Bogdan Lobonţ surprinde înainte de meciul cu FCSB. ”Eu nu pot să schimb nimic”
VIDEO | Hermannstadt - FC Botoşani 0-0, în direct la Prima Sport 1! Gazdele sunt în inferioritate numerică din minutul 24 VIDEO | Hermannstadt - FC Botoşani 0-0, în direct la Prima Sport 1! Gazdele sunt în inferioritate numerică din minutul 24
Rapidiştii s-au plictisit de derby-uri Rapidiştii s-au plictisit de derby-uri

Start şi în Europa League. Moruţan şi Cicâldău, titular în victoria Galatei cu Lazio. Niţă, meci fără gol primit în poarta Spartei Praga. Ianis Hagi nu a putut juca pentru Rangers

Europa League Publicat de Daian Cutu pe 16 sep 2021

Europa League îşi desfăşoară prima etapă joi. Singura excepţie a fost partida dintre Spartak Moscova şi Legia Varşovia, disputată în devans şi câştigată de polonezi, cu scorul de 1-0.

Alexandru Cicâldău şi Olimpiu Moruţan au fost titulari în victoria celor de la Galatasaray, cu scorul de 1-0, în faţa lui Lazio, la care Ştefan Radu a fost rezervă.

Florin Niţă a păstrat poarta Spartei Praga intactă, în meciul cu Brondy. Ofensiva nu a reuşit însă să se ridice la prestaţiile românului şi astfel scorul final a fost 0-0.

Din păcate Ianis Hagi nu este vindecat de Covid şi nu a putut juca pentru Rangers, care a pierdut acasă, cu Lyon.

Grupa A

Rangers - Lyon 0-2 (Ekambi 23, Slimani 57)
Brondby - Sparta Praga 0-0

Grupa B

PSV - Real Sociedad 2-2 (Gotze 32, Gakpo 54 / Januzaj 34, Isak 39)
AS Monaco - Sturn Graz 1-0 (Diatta 66)

Grupa C

Spartak Moscova - Legia Varşovia 0-1 (Kastrati 90)
Leicester - Napoli 2-2 (Perez 9, Barnes 64 / Osimhen 69, 87)

Grupa D

Frankfurt - Fenerbache 1-1 (Lammers 41 / Ozil 10)
Olympiakos - Antwerp 2-1 (El Arabi 53, Reabciuk 87 /  Samatta 75)

Grupa E

Galatasaray - Lazio 1-0 (Strakosha 67-autogol)
Lokomotiv Moscova - Marseille 1-1 (Kerk 89 / Under 59)

Grupa F

Midtjylland - Ludodgorets 1-1 (Isaksen 4 / Despodov 32)
Steaua Roşie Belgrad - Braga 2-1 (Rodic 75, Katai 85 / Galeno 76)

Grupa G

Leverkusen - Ferencvaros 2-1 (Palacios 37, Wirtz 69 / Mmaee 8)
Betis Sevilla - Celtic 4-3 (Miranda 32, Juanmi 35, 54, Iglesias 52 / Ajeti 15, Juranovic 26, Ralston 87)