VIDEO | CFR - Sepsi 2-1. Cu doi oameni în plus, clujenii au dat lovitura în minutul 90+6 VIDEO | CFR - Sepsi 2-1. Cu doi oameni în plus, clujenii au dat lovitura în minutul 90+6
PSG a devenit campioana Franţei pentru a 12-a oară PSG a devenit campioana Franţei pentru a 12-a oară
Victorie uriaşă pentru Răzvan Lucescu în Grecia! PAOK Salonic mai speră la titlu Victorie uriaşă pentru Răzvan Lucescu în Grecia! PAOK Salonic mai speră la titlu
Corona Braşov a câştigat al treilea meci al finalei Diviziei A la volei Corona Braşov a câştigat al treilea meci al finalei Diviziei A la volei
”O să lupt până la sfârşit, până la ultima picătură de sânge, jur în faţa suporterilor”. Tony nu redresează situaţia la Iaşi ”O să lupt până la sfârşit, până la ultima picătură de sânge, jur în faţa suporterilor”. Tony nu redresează situaţia la Iaşi
Alibec, Drăguş şi Sorescu au înscris în Qatar, respectiv în Turcia, dar echipele lor au pierdut Alibec, Drăguş şi Sorescu au înscris în Qatar, respectiv în Turcia, dar echipele lor au pierdut

Steaua Bucureşti a câştigat Cupa României la sabie feminin pe echipe

Sporturi Publicat de Daian Cutu pe 29 oct 2023

Echipa CSA Steaua Bucureşti a cucerit duminică, în capitală, Cupa României la sabie feminin echipe seniori.

În componenţa Felicia Iacob, Tania Luţea, Sabina Martiş şi Denisa Şerban, echipa CSA Steaua a învins cu 45-26 pe CS Dinamo Bucureşti 3, apoi a trecut cu scorul de 45-18 de prima echipă a CS Dinamo Bucureşti.

În finală, CSA Steaua a dispus cu 45-32 de CS Riposta Bucureşti, o echipă formată din Theodora Alexandrescu, Rosemarie Benciu, Mihaela Chiţu şi Ilinca Pantiş.

Medalia de bronz a concursului desfăşurat în Sala de Scrimă Ana Pascu (Floreasca), din Bucureşti, a fost adjudecată de CS Dinamo Bucureşti 1, în componenţa Maria Matei, Alexandra Mitruş, Andreea Şerbănoiu şi Yasmin Teodora Sezer.