Jordan Thompson a câştigat turneul de la Los Cabos, primul titlu ATP din carieră Jordan Thompson a câştigat turneul de la Los Cabos, primul titlu ATP din carieră
Ireal! Doi titulari de la Rapid au "sărbătorit" în club înfrângerea cu Poli Iaşi Ireal! Doi titulari de la Rapid au "sărbătorit" în club înfrângerea cu Poli Iaşi
VIDEO | Sepsi – ”U” Cluj 0-0, în direct pe Prima Sport 2! Primă repriză plictisitoare VIDEO | Sepsi – ”U” Cluj 0-0, în direct pe Prima Sport 2! Primă repriză plictisitoare
Simeone, discurs ironic după remiza cu Almeria Simeone, discurs ironic după remiza cu Almeria
NEWS ALERT | CFR Cluj l-a transferat pe "Messi din Salento" NEWS ALERT | CFR Cluj l-a transferat pe "Messi din Salento"
Ladislau Boloni a declanşat scandalul momentului în Franţa! "Meriţi să-ţi plesnesc una" Ladislau Boloni a declanşat scandalul momentului în Franţa! "Meriţi să-ţi plesnesc una"

Steaua Bucureşti, victorie cu FTC Budapesta, în turul II al European League la handbal masculin

Handbal Publicat de Daian Cutu pe 27 sep 2022

Echipa de handbal masculin Steaua Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, formaţia FTC Budapesta, scor 33-31 (17-14), în prima manşă din turul II al European League.

Principalii marcatori pentru Steaua au fost Milosevic 7 goluri, Şandru 7, iar de la FTC s-a remarcat Bujdoso 10 reuşite.

Lovitura de începere a partidei a fost dată de Cătălin Chirilă, campion european şi mondial la canoe.

Manşa retur va avea loc în 4 octombrie, în deplasare, iar câştigătoarea din dubla manşă se va califica în faza următoare a European League.

În primul tur al competiţiei, FTC Budapesta a eliminat pe Minaur Baia Mare. Alte două echipe româneşti, Potaissa Turda şi CSM Constanţa, au ratat calificarea în turul secund.

Steaua Bucureşti a fost repartizată direct în această fază.