VIDEO | Metz - Lyon 1-2. Ladislau Boloni are o situaţie tot mai dificilă în clasament VIDEO | Metz - Lyon 1-2. Ladislau Boloni are o situaţie tot mai dificilă în clasament
VIDEO | Bologna - Verona 2-0. Gazdele urcă pe 4 în Serie A! VIDEO | Bologna - Verona 2-0. Gazdele urcă pe 4 în Serie A!
VIDEO | Leverkusen - Mainz 2-1. Liderul din Bundesliga trece cu bine peste un meci complicat VIDEO | Leverkusen - Mainz 2-1. Liderul din Bundesliga trece cu bine peste un meci complicat
EXCLUSIV | Vasile Miriuţă nu este impresionat de baza celor de la FCSB! "Eu le-am văzut astea în '98" EXCLUSIV | Vasile Miriuţă nu este impresionat de baza celor de la FCSB! "Eu le-am văzut astea în '98"
VIDEO | Sub bagheta lui Adi Mutu, CFR arată excelent. ”La statistică stăm bine, dar să dăm continuitate”
VIDEO | ”Am avut 30 de minute bune”. Zeljko Kopic vede partea bună din eşecul cu CFR VIDEO | ”Am avut 30 de minute bune”. Zeljko Kopic vede partea bună din eşecul cu CFR

Steaua Bucureşti, victorie cu HC Linz, în turul 3 al European Cup la handbal masculin

Handbal Publicat de Daian Cutu pe 25 nov 2023

Steaua Bucureşti a învins pe teren propriu, formaţia austriacă HC Linz, scor 33-23 (19-5), în manşa tur din turul 3 al European Cup.

Principalii marcatori ai partidei au fost Tărîţă 6 goluri, Bizău 6, pentru Steaua, respectiv Hamzic 8, pentru HC Linz.

Manşa retur va avea loc în 2 decembrie, în Austria, pentru un loc în optimile de finală ale competiţiei, care programează meciuri între 10-18 februarie 2024.

Steaua Bucureşti s-a calificat în turul 3 cu dublu 10-0, după izbucnirea conflictelor în Israel, ţara din care provenea adversara sa, Hapoel Ashdod. Echipa s-a retras din competiţie.

Tot în turul 3 joacă şi Minaur Baia Mare, cu sârbii de la Dinamo Pancevo.