Dinamo îl vrea pe Ştefan Opriş, fundaşul remarcat la Poli Iaşi.
Citește și

Dinamo caută soluţii pentru flancul drept al apărării, iar unul dintre numele intrate pe lista clubului este Ştefan Opriş, conform jurnalistului Emanuel Roşu. Fundaşul de 19 ani a avut un sezon solid la Poli Iaşi, unde a evoluat constant în Liga 2 şi a atras atenţia mai multor echipe.
Potrivit Golazo, interesul dinamoviştilor vine într-un moment în care jucătorul are şi o ofertă concretă de la FC Botoşani. Opriş a bifat 26 de meciuri pentru Poli Iaşi şi a oferit trei pase decisive, cifre bune pentru un fundaş dreapta aflat la început de carieră.
Situaţia sa contractuală este una specială. Deşi a crescut la U Cluj şi fusese împrumutat la Poli Iaşi, contractul cu formaţia ardeleană a fost invalidat de comisiile FRF, după ce semnătura de pe documente a fost considerată falsă. Astfel, jucătorul a devenit o variantă atractivă pentru cluburile care caută fotbalişti tineri, cu potenţial şi fără costuri mari de transfer.
Pentru Dinamo, aducerea lui Opriş ar însemna o investiţie de perspectivă, într-o zonă a terenului în care Nuno Campos are nevoie de concurenţă şi soluţii pentru noul sezon.
