Ultima oră
Georgi Milanov a plecat de la Dinamo şi a fost prezentat la noua echipă Georgi Milanov a plecat de la Dinamo şi a fost prezentat la noua echipă
Ce prevede contractul lui Daniel Pancu la Rapid: Victor Angelescu a ”dat din casă”: ”Pentru prima dată am făcut asta” | VIDEO EXCLUSIV Ce prevede contractul lui Daniel Pancu la Rapid: Victor Angelescu a ”dat din casă”: ”Pentru prima dată am făcut asta” | VIDEO EXCLUSIV
Încă un transfer ratat de Becali? FCSB a primit răspunsul în cazul jucătorului de 1.500.000 de euro Încă un transfer ratat de Becali? FCSB a primit răspunsul în cazul jucătorului de 1.500.000 de euro
Stefan Visic a plecat de la Metaloglobus şi a semnat cu un club ce din Liga 2 ce are ambiţii mari Stefan Visic a plecat de la Metaloglobus şi a semnat cu un club ce din Liga 2 ce are ambiţii mari
”Bagajele nu sunt făcute!”. Claudiu Petrila nu pleacă de la Rapid şi pune capăt speculaţiilor: ”Sunt cu gândul doar aici” | EXCLUSIV ”Bagajele nu sunt făcute!”. Claudiu Petrila nu pleacă de la Rapid şi pune capăt speculaţiilor: ”Sunt cu gândul doar aici” | EXCLUSIV
Se destramă FCSB? Becali i-a setat preţul unui titular, apoi i-a fost anunţată plecarea: "Gigi îi dă drumul" Se destramă FCSB? Becali i-a setat preţul unui titular, apoi i-a fost anunţată plecarea: "Gigi îi dă drumul"

Stefan Visic a plecat de la Metaloglobus şi a semnat cu un club ce din Liga 2 ce are ambiţii mari

Liga II Publicat de Daian Cutu astăzi, 19:14
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Sârbul Stefan Visic (28 de ani) se desparte de Metaloglobus. El a jucat la formaţia ce a terminat ultima în sezonul trecut din Superliga timp de doi ani.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38110/22492813/1/fc-metaloglobus-bucuresti-steaua-bucuresti-liga-2-casa-pariurilor-11-11-2024.jpg

 

Atacantul rămâne în Liga 2, dar schimbă echipa. Visic a fost prezentat oficial de CSM Reşiţa, formaţie pregătită de Dorinel Munteanu şi care are ambiţii serioase în stagiunea viitoare.

Pentru Visic este al cincilea club din România. În afară de Metaloglobus, el a mai jucat la: Minerul Ocna Dej, Progresul Spartac şi CSC Şelimbăr.

În sezonul trecut din Superliga, atacantul a bifat 24 de partide şi 3 goluri, fiind o prezenţă constantă în angrenajul formaţiei din cartierul Pantelimon.

”BINE AI VENIT, ŞTEFAN VISIĆ!
CSM Reşiţa îşi întăreşte compartimentul ofensiv prin transferul atacantului sârb Ştefan Visić, venit de la formaţia de Liga 1 Metaloglobus Bucureşti.
 

În vârstă de 28 de ani, Visić evoluează pe postul de atacant central şi aduce experienţă, forţă şi eficienţă în faţa porţii. În sezonul recent încheiat din SuperLigă, acesta a bifat 24 de apariţii şi 4 goluri pentru Metaloglobus, contribuind la parcursul echipei pe prima scenă a fotbalului românesc. A bifat şi 2 jocuri în Cupa României Betano, marcând 1 gol.

Cu experienţă acumulată atât în România, cât şi în campionate din străinătate, Ştefan vine la Reşiţa pregătit să pună umărul la îndeplinirea obiectivelor clubului şi să ofere suporterilor rossoneri cât mai multe motive de bucurie.

«Sunt fericit să ajung la CSM şi abia aştept să îmbrac tricoul rossoner în faţa suporterilor. Voi da totul pentru această echipă!»

Bun venit în familia rossoneră, Ştefan! Mult succes şi cât mai multe goluri în tricoul CSM Reşiţa!”, au anunţat reşiţenii.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Liga II

Ultimele articole Toate articolele