![//i0.1616.ro/media/581/3142/39606/20935746/1/sf.jpg](http://i0.1616.ro/media/581/3142/39606/20935746/1/sf.jpg?width=960)
Stephanie Frappart a fost delegată să conducă la centru meciul Costa Rica – Germania, programat joi, în grupele Cupei Mondiale din Qatar. Franţuzoaica va deveni prima femeie arbitru central la o partidă de la CM masculin, informează L’Equipe.
Frappart a mai fost în Qatar arbitru de rezervă la partisda Mexic – Polonia.
Citește și
Joi, pe stadionul Al Bayt, Frappart va fi ajutată la cele două linii de Neuza Back şi Karen Diaz Medina, iar arbitru de rezervă va fi Said Martinez.