Ultima oră
OFICIAL | Denis Alibec a semnat si va continua în SuperLigă! OFICIAL | Denis Alibec a semnat si va continua în SuperLigă!
David Popovici este în finala probei de 100 de metri liber de la Settecolli! O nouă cursă de excepţie pentru sportivul român David Popovici este în finala probei de 100 de metri liber de la Settecolli! O nouă cursă de excepţie pentru sportivul român
Campionatul Mondial s-a încheiat pentru spaniolul Yeremy Pino. Probleme şi pentru Nico Williams Campionatul Mondial s-a încheiat pentru spaniolul Yeremy Pino. Probleme şi pentru Nico Williams
S-a făcut lumină în cazul lui Adel Bettaieb! Atacantul lui FC Argeş n-a confirmat transferul în China şi a vorbit despre viitorul său S-a făcut lumină în cazul lui Adel Bettaieb! Atacantul lui FC Argeş n-a confirmat transferul în China şi a vorbit despre viitorul său
Probleme la construcţia noii arene Dinamo? Preşedintele Clubului Sportiv a oferit detalii după ce lucrările s-au oprit Probleme la construcţia noii arene Dinamo? Preşedintele Clubului Sportiv a oferit detalii după ce lucrările s-au oprit
Ce surpriză! Alexi Pitu a revenit în Superliga şi a fost prezentat oficial Ce surpriză! Alexi Pitu a revenit în Superliga şi a fost prezentat oficial

Suarez, reacţie acidă după semieşecul Barcelonei de la Vigo. „Întrebaţi-l pe el de ce nu batem în deplasare”

Fotbal Internațional Publicat pe 27 iun 2020
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38127/19404425/1/luis-suarez.jpg

Barcelona nu a reuşit decât o remiză la Vigo, 2-2 cu Celta, iar „duşmanii” de la Real Madrid îi pot depăşi pe catalani, dacă vor câştiga meciul cu Espanyol. Rezultatul din Galicia a fost greu de digerat pentru Luis Suarez, de departe cel mai bun jucător al echipei blaugrana în această partidă. Suarez, care a marcat ambele goluri ale Barcelonei, l-a atacat voalat pe antrenorul Quique Setien, atunci când a fost întrebat de reporterii televiziunii spaniole care produce meciurile din La Liga de ce echipa sa nu mai reuşeşte să se impună în deplasare.

„Sunt foarte de frustrat, acum suntem condamnaţi să batem în fiecare meci şi să aşteptăm ca Real să facă paşi greşiţi. Pierdem puncte importante în deplasare ceea ce nu se întâmpla în sezoanele trecute. Întrebaţi-l pe el ce ce nu mai batem în deplasare...Trebuie să-l întrebaţi pe antrenor de ce se întâmplă asta. El trebuie să analizeze. Eu sunt fericit că am ajutat echipa, dar trist şi furios pentru că am cedat victoria”, a spus Luis Suarez, „la cald”, imediat după meci.
Barcelona a terminat la egalitate meciul disputat azi, în deplasare, în compania echipei Celta Vigo, scor 2-2. Este a doua remiză consecutivă a Barcelonei, în deplasare. Săptămâna trecută, catalanii au remizat şi cu Sevilla, 0-0, pe stadionul „Ramon Sanchez Pizjuan”.
 
 
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri