Gigi Becali pregăteşte noi transferuri la FCSB. Care este condiţia. ”La ora asta vreau un atacant de 27-28 de ani” Gigi Becali pregăteşte noi transferuri la FCSB. Care este condiţia. ”La ora asta vreau un atacant de 27-28 de ani”
Două brigăzi de arbitri din România vor oficia în Conference League Două brigăzi de arbitri din România vor oficia în Conference League
Baschetbalistul american Justin Carter va juca CSM Oradea Baschetbalistul american Justin Carter va juca CSM Oradea
”Eu voi sta pe bancă”. Prezenţă surprinzătoare la FCSB - Dunajska Streda ”Eu voi sta pe bancă”. Prezenţă surprinzătoare la FCSB - Dunajska Streda
Campioana ”U” BT Cluj se va reuni în 15 august. Amicale cu echipe din Serbia, Polonia şi Grecia Campioana ”U” BT Cluj se va reuni în 15 august. Amicale cu echipe din Serbia, Polonia şi Grecia
Surprize în Cupa Italiei. Cinci cluburi din Serie A au fost eliminate în primul tur Surprize în Cupa Italiei. Cinci cluburi din Serie A au fost eliminate în primul tur

"Sub orice critică!". Mihai Stoica a ieşit public şi a criticat un titular de la FCSB: "Cum să faci aşa ceva!?"

FCSB Publicat pe 18 iul 2022

FCSB a început cu stângul sezonul 2022/2023 al SuperLigii, 1-1 pe teren propriu cu Universitatea Cluj, iar Mihai Stoica a avut un discurs cât se poate de corect la o zi după partida de pe Arena Naţională. Managerul general al vicecampioanei a recunoscut jocul slab al echipei lui Toni Petrea şi a admis că Sorin Şerban trebuia eliminat încă din minutul doi pentru intrarea foarte dură pe care a avut-o asupra lui Remacle.

La fel ca Gigi Becali, MM l-a remarcat pe Dawa. Şi atât! Pentru că linia ofensivă a fost inexistentă, iar apărarea s-a dovedit mai mult decât visătoare. La capitolul critici publice, "campion" e de departe fundaşul stânga Sorin Şerban, schimbat la pauză cu Ovidiu Popescu:

"E inexplicabil ca o echipă de fotbal care are pretenţii să arate aşa. Am văzut meciul lui CFR, am văzut Craiova. Noi am arătat sub orice critică, mult mai rău decât adversarele noastre! O să vedeţi U Cluj mai departe... Au făcut un meci bun pentru că am fost noi sub orice critică.

Avem jucători care nu sunt de nivelul ăsta. Vă amintiţi de Şerban în meciul CS Mioveni - FCSB? Îl avem pe Radunovic, pe Ovidiu Popescu acolo. Aseară Dawa s-a mişcat bine, restul au fost...

Sunt jucători care pot evolua la un anumit nivel, alţii care nu pot. Şerban nu e foarte tânăr. Roşu pentru Şerban în prima repriză, indiscutabil. Eu cred că noi câştigam dacă Şerban lua roşu în prima repriză. Şi acum, după proba video, ar trebui suspendat. Cum să faci aşa ceva?!", a spus Stoica, luni, la Orange Sport.

VIDEO cu faza la care Sorin Şerban a fost iertat de eliminare de către arbitrul Marian Barbu: