Ultima oră
Se cunosc 9 meciuri din şaisprezecimile Campionatului Mondial. Joao Paulo şi Capul Verde vor înfrunta Argentina Se cunosc 9 meciuri din şaisprezecimile Campionatului Mondial. Joao Paulo şi Capul Verde vor înfrunta Argentina
Decizie surprinzătoare cu privire la Lionel Messi. Ce se întâmplă cu starul Argentinei la meciul contra Iordaniei Decizie surprinzătoare cu privire la Lionel Messi. Ce se întâmplă cu starul Argentinei la meciul contra Iordaniei
O asistentă medicală denunţă deficienţele logistice legate de spitalizarea lui Diego Maradona O asistentă medicală denunţă deficienţele logistice legate de spitalizarea lui Diego Maradona
Acuzaţiile de posesie de droguri împotriva fostului campionul olimpic la schi alpin Bode Miller au fost retrase Acuzaţiile de posesie de droguri împotriva fostului campionul olimpic la schi alpin Bode Miller au fost retrase
Absent de la meciul cu Norvegia după decesul mamei sale, selecţionerul Didier Deschamps a decis când revine la naţionala Franţei Absent de la meciul cu Norvegia după decesul mamei sale, selecţionerul Didier Deschamps a decis când revine la naţionala Franţei
Se retrage Stephanie Frappart, prima femeie care a arbitrat la Cupa Mondială Se retrage Stephanie Frappart, prima femeie care a arbitrat la Cupa Mondială

Succes de moral pentru Costel Gâlcă. ”Nu mai vreau să ne uităm înapoi”

CS Universitatea Craiova Publicat de Daian Cutu pe 4 dec 2024
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Universitatea Craiova a învins în deplasare, cu scorul de 2-0, echipa Petrolul Ploieşti, într-un meci din etapa a doua a grupei B a Cupei României Betano.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38230/21858406/1/petrolul-ploiesti-universitatea-craiova-cupa-romaniei-4-12-2024-1.jpg

 

La finalul partidei, antrenorul oltenilor, Costel Gâlcă, a anunţat că obiectivul echipei sale este câştigarea Cupei.

”Era important pentru noi să câştigăm astăzi, să avem opţiuni pentru a ne califica în Cupa României. A fost un meci destul de greu. Petrolul nu ne-a lăsat să avem destule spaţii, însă am reuşit să câştigăm.

Am fost mai eficienţi, am avut un echilibru defensiv mult mai bun faţă de alte meciuri. Am spus-o şi înainte, toţi care fac parte din lot au şansa să joace şi în Cupă şi în campionat. Bană a muncit foarte mult, a fost prezent în careu şi a reuşit să şi marcheze. Mă bucur pentru el.

Am spus de la început că dorim să câştigăm Cupa României. Nu vreau să mai vorbim despre rezultatul de la Buzău, nu mai vreau să ne uităm înapoi, trebuie doar înainte”
, a spus antrenorul oltenilor.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri