VIDEO | Real Sociedad - Real Madrid 0-1. Titlul a devenit o chestiune de zile pentru ”galactici” VIDEO | Real Sociedad - Real Madrid 0-1. Titlul a devenit o chestiune de zile pentru ”galactici”
Marius Marin a înscris un gol pentru Pisa în Serie B Marius Marin a înscris un gol pentru Pisa în Serie B
Flacăra olimpică a fost predată oficial de Grecia organizatorilor francezi ai JO Flacăra olimpică a fost predată oficial de Grecia organizatorilor francezi ai JO
EXCLUSIV | „Ce fundaşi centrali sunt ăştia!?”. Dinamo, făcută praf în urma unei faza care putea să o coste enorm EXCLUSIV | „Ce fundaşi centrali sunt ăştia!?”. Dinamo, făcută praf în urma unei faza care putea să o coste enorm
VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu” VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu”
Scouting-ul lui Dinamo, distrus după partida cu FC Voluntari: „Au urmărit 2000 şi au luat 10 care sunt morţi toţi” | VIDEO EXCLUSIV Scouting-ul lui Dinamo, distrus după partida cu FC Voluntari: „Au urmărit 2000 şi au luat 10 care sunt morţi toţi” | VIDEO EXCLUSIV

Sud-coreeanul Heung-min Son, după calificarea în optimile CM: ”Au fost cele mai lungi şase minute ale vieţii mele!”

CM 2022 Publicat pe 3 dec 2022

Sud-coreeanul Heung-min Son, autorul pasei decisive la golul marcat de Hee-chan Hwang în minutul 90+1 al meciului de vineri cu Portugalia, scor 2-1, de la Cupa Mondială, a declarat că minutele până când s-au terminat ambele partide din grupă au fost “cele mai lungi” ale vieţii sale, relatează L’Equipe.

Sud-coreenii au aşteptat după finalul meciului lor să se încheie şi partida Uruguay – Ghana, scor 2-0, iar cele două rezultate le-au adus calificarea în optimile de finală ale CM.

“Au fost cele mai lungi şase minute ale vieţii mele. Dar eram cu toţii optimişti. Am spus: ‘Chiar dacă Uruguay înscrie încă un gol, sunt mândru de această echipă şi fericit că am dat totul. Vom vedea ce va fi’. Pur şi simplu am aşteptat, dar a fost o aşteptare lungă”, a afirmat el.

Coreea de Sud va întâlni Brazilia în optimile CM, la 5 decembrie.