Ultima oră
Suspedanre drastică pentru Madibo, după faultul horror asupra lui Kone Suspedanre drastică pentru Madibo, după faultul horror asupra lui Kone
Cehia - Mexic 0-3. Parcurs perfect în grupe pentru gazdele turneului final! Cehia - Mexic 0-3. Parcurs perfect în grupe pentru gazdele turneului final!
Africa de Sud - Coreea de Sud 1-0. Ce surpriză! Naţionala cotată cu ultima şansă în Grupa A s-a calificat Africa de Sud - Coreea de Sud 1-0. Ce surpriză! Naţionala cotată cu ultima şansă în Grupa A s-a calificat
Maroc - Haiti 4-2. Africanii s-au calificat în ”16-imi”, după un duel spectaculos Maroc - Haiti 4-2. Africanii s-au calificat în ”16-imi”, după un duel spectaculos
Scoţia - Brazilia 0-3. Neymar a revenit pe teren! ”Selecao” câştigă grupa Scoţia - Brazilia 0-3. Neymar a revenit pe teren! ”Selecao” câştigă grupa
Elveţia – Canada 2-1. Cele două ţări ”merg la braţ” în faza următoare Elveţia – Canada 2-1. Cele două ţări ”merg la braţ” în faza următoare

Şumudică nu a mai suportat după egalul cu Oţelul: ”M-am obişnuit!” | VIDEO

Rapid Publicat pe 8 feb 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Rapid a încheiat la egalitate sâmbătă seara, în deplasare, scor 1-1, cu gruparea Oţelul Galaţi, în etapa a 26-a din Superligă.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38244/21927657/1/profimedia-0959880180.jpg

Maciel a avut prima ocazie la Galaţi, în minutul 11, când a şutat peste poarta oaspeţilor. Folosit ca titular la doar câteva zile după ce a semnat cu giuleştenii, Elvir Koljic a ratat o ocazie uriaşă în minutul 14, când a şutat pe lângă poartă dintr-o poziţie excelentă.

Dur-Bozoancă a respins in extremis la lovitura de cap a lui Alex Dobre, din minutul 26, pentru ca în minutul 41 Koljic să rateze din nou, de această dată cu poarta goală, din trei metri. Rapid a deschis totuşi scorul în minutul 74, prin Petrila. Gălăţenii au avut şansa golului în minutul 80, prin Miguel Silva, pentru ca acelaşi jucător să egaleze în minutul 84. Oţelul a trecut pe lângă gol în minuul 90 şi meciul s-a terminat 1-1.

La finalul meciului, Marius Şumudică a oferit mai multe declaraţii. Antrenorul a fost dezamăgit de ratările echipei sale. 

 

”M-am obişnuit!”

”Am pierdut două puncte, clar. Am avut ocazii incredibile, n-am văzut în viaţa mea. Ratăm din toate poziţiile. Asta e, se întâmplă. Asta e soarta mea, nu ştiu ce să mai spun. Îmi pare rău de băieţi, şi-au dorit foarte mult. Suporterii au bătut drumul, meritau cele 3 puncte.

Îi felicit pentru dăruire, nu-i uşor să joci la Galaţi, terenul e execrabil. Nu mai contează ce s-a întâmplat în spatele meu (n.r.- cu suporterii Oţelului), m-am obişnuit. Încercăm să luăm puncte. Am luat un punct la Galaţi, în deplasare. Jucăm fotbal, s-a văzut şi din punct de vedere fizic, tehnic... Jucăm, nu ne închidem, nu am reuşit să marcăm, asta e.

De abia a venit (n.r.- Koljic), vom vedea. E un jucător bun, care cunoaşte campionatul. Cu siguranţă va marca. Din păcate nu am reuşit să ţinem de rezultat. Nu am învăţat să facem un joc murdar, ca alte echipe. Noi nu tragem de timp, nu ascundem mingile (n.r.- cum s-a întâmplat la Cluj, la meciul cu U), noi jucăm. Nu înţeleg de ce ne ducem peste ei şi luăm gol”, a declarat Şumudică.

În clasament, Rapid e pe locul 6, cu 39 de puncte, însă din spate vin Sepsi (37 de puncte) şi Petrolul (36 de puncte). Oţelul e pe locul 11, cu 29 de puncte.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Rapid

Ultimele articole Toate articolele