Ultima oră
Kader Keita a fost trimis în judecată pentru ucidere din culpă şi părăsirea locului accidentului! Ce pedeapsă riscă Kader Keita a fost trimis în judecată pentru ucidere din culpă şi părăsirea locului accidentului! Ce pedeapsă riscă
Cutremur la Real Madrid! Pleacă starul cotat la 140 de milioane după venirea lui Mourinho?

Cutremur la Real Madrid! Pleacă starul cotat la 140 de milioane după venirea lui Mourinho?
Poli Timişoara a reacţionat după apariţia raportului de scouting care îl cataloga „de evitat” pe Alexandru Băluţă Poli Timişoara a reacţionat după apariţia raportului de scouting care îl cataloga „de evitat” pe Alexandru Băluţă
Ultima oră: Gigi Becali a mai dat afară un jucător de la FCSB! Ultima oră: Gigi Becali a mai dat afară un jucător de la FCSB!
Zlatan Ibrahimovic a rămas perplex după ce l-a văzut pe Cristiano Ronaldo: ”Am fost puţin confuz. Prietene...” Zlatan Ibrahimovic a rămas perplex după ce l-a văzut pe Cristiano Ronaldo: ”Am fost puţin confuz. Prietene...”
O nouă mutare ratată de FCSB! Fotbalistul pe care Gigi Becali era gată să dea sute de mii de euro rămâne la o adversară din SuperLigă O nouă mutare ratată de FCSB! Fotbalistul pe care Gigi Becali era gată să dea sute de mii de euro rămâne la o adversară din SuperLigă

”Sunt anumite stadioane unde unghiurile îngreunează eficienţa sistemului”. Laszlo Balint a lămurit una din cele mai greu de analizat faze din acest sezon

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 8 apr 2023
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/21090316/1/laszlo-balint-1.png

FC Voluntari a încheiat la egalitate pe teren propriu, scor 1-1, cu formaţia UTA Arad, în etapa a treia din play-out.

Ubbink a deschis scorul în minutul 9, cînd mingea respinsă de un apărător al ilfovenilor s-a lovit de el şi a intrat în poartă. În minutul 21 au egalat gazdele, prin Marcelo Lopes, care a înscris cu o lovitură de cap.

A urmat un gol înscris de Adam Nemec, în minutul 28, Dar după opt minute de discuţii şi consultări cu sistemul VAR, arbitrul Marcel Bîrsan a anulat golul pentru offside la Aliji şi meciul s-a încheiat la egalitate, scor 1-1.

Laszlo Balint a explicat de ce a venit atât de greu decizia VAR, la golul înscris de ilfoveni. Sistemul VAR este îngreunat pe unele arene, astfel se explică timpul de aşteptare atât de mare.

”E un punct câştigat. Trebuie să ne pregătim foarte bine şi să abordăm cu maximă seriozitate următoarea partidă.

La VAR, cred că a văzut toată lumea că a fost un ofsaid mai mult decât evident. Din păcate, configuraţia stadionului probabil nu a permis să se tragă repede liniile şi a trebuit să aşteptăm foarte mult.

Nu ştiu dacă am fost salvaţi de VAR, a fost o fază evidentă, doar că se aşteaptă şi confirmarea grafică. Nu cred că merită să comentăm foarte mult. Astea sunt condiţiile.

Ni s-a comunicat că sunt anumite stadioane, unde unghiurile îngreunează eficienţa sistemului, dar e foarte bine că arbitrii şi-au făcut datoria şi au îndreptat acea decizie”
, a spus Balint, după meci.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele