Ultima oră
Transferul picat la FCSB nu l-a afectat pe Anderson Ceara! Echipe din trei ţări de interesează de mijlocaşul lui Csikszereda: „Vin să-l urmărească” Transferul picat la FCSB nu l-a afectat pe Anderson Ceara! Echipe din trei ţări de interesează de mijlocaşul lui Csikszereda: „Vin să-l urmărească”
Daniel Pancu şi-a început cu dreptul mandatul la Rapid! Giuleştenii au făcut scor în primul amical al verii Daniel Pancu şi-a început cu dreptul mandatul la Rapid! Giuleştenii au făcut scor în primul amical al verii
OFICIAL | Denis Alibec a semnat si va continua în SuperLigă! OFICIAL | Denis Alibec a semnat si va continua în SuperLigă!
David Popovici este în finala probei de 100 de metri liber de la Settecolli! O nouă cursă de excepţie pentru sportivul român David Popovici este în finala probei de 100 de metri liber de la Settecolli! O nouă cursă de excepţie pentru sportivul român
Campionatul Mondial s-a încheiat pentru spaniolul Yeremy Pino. Probleme şi pentru Nico Williams Campionatul Mondial s-a încheiat pentru spaniolul Yeremy Pino. Probleme şi pentru Nico Williams
S-a făcut lumină în cazul lui Adel Bettaieb! Atacantul lui FC Argeş n-a confirmat transferul în China şi a vorbit despre viitorul său S-a făcut lumină în cazul lui Adel Bettaieb! Atacantul lui FC Argeş n-a confirmat transferul în China şi a vorbit despre viitorul său

"Sunt mândră de echipă!". Reacţia Biancăi Bazaliu după golul decisiv în poarta Spaniei

Handbal Publicat pe 12 nov 2022
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
//i0.1616.ro/media/581/3142/38126/20917863/1/bb.jpg


Handbalista Bianca Bazaliu, autoarea golului victoriei cu Spania, în ultima secundă, la Campionatul European, a declarat, sâmbătă, că e mândră de echipa României şi a transmis mulţumiri celor care au felicitat-o pentru reuşită.
 
Bianca Bazaliu a adus victoria României, vineri seară, în ultima secundă a partidei cu Spania, după o aruncare puternică, de la 15 metri, reuşită care a făcut înconjurul lumii şi a fost remarcată pe toate canalele mass-media. De la forul european (EHF) şi până la simpli susţinători ai României sau iubitori ai handbalului, felicitările au curs pentru Bazaliu.
 
”Am auzit despre asta, este foarte tare, dar cel mai tare este că am reuşit să luăm cele 2 puncte şi sunt foarte mândră de echipă, am luptat până la final şi nu am renunţat. Le felicit pe fete şi le mulţumesc. Mă simt foarte onorată să am atâtea mesaje şi poveşti pe net, le mulţumesc tuturor şi îmi cer scuze că nu pot să le răspund în parte. Le-am citit şi le mulţumesc”, a declarat, sâmbătă, Bianca Bazaliu.
 
Naţionala de handbal feminin a României a învins, la Skopje,  reprezentativa Spaniei, scor 28-27 (12-11), în primul meci din grupa principală II a competiţiei.
 
Următorul meci al tricolorelor va fi abia în 15 noiembrie, cu Muntenegru (ora 19.00), iar ultimul meci din grupa II, în 16 noiembrie, cu Germania (ora 16.30).
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Handbal

Ultimele articole Toate articolele