Ultima oră
Contestă prestaţiile lui Ronaldo de la Mondial: "E corp străin! Fără el, jocul ar fi complet" | VIDEO EXCLUSIV Contestă prestaţiile lui Ronaldo de la Mondial: "E corp străin! Fără el, jocul ar fi complet" | VIDEO EXCLUSIV
”Am făcut tot posibilul”. Decizia lui Adam Nemec după s-a despărţit de FC Voluntari ”Am făcut tot posibilul”. Decizia lui Adam Nemec după s-a despărţit de FC Voluntari
Şi-a săpat Tănase propria groapă după ce a semnat prelungirea contractului? Primele impresii după ce golgheterul FCSB-ului a ales să rămână la echipă: "Această situaţie va duce la o răcire a relaţiei" | VIDEO EXCLUSIV Şi-a săpat Tănase propria groapă după ce a semnat prelungirea contractului? Primele impresii după ce golgheterul FCSB-ului a ales să rămână la echipă: "Această situaţie va duce la o răcire a relaţiei" | VIDEO EXCLUSIV
LIVE TEXT | Africa de Sud – Canada 0-0. Cornelius trimite foarte slab din câţiva metri LIVE TEXT | Africa de Sud – Canada 0-0. Cornelius trimite foarte slab din câţiva metri
David Popovici a reacţionat după al doilea aur la Roma. ”Iau multe lucruri învăţate aici” David Popovici a reacţionat după al doilea aur la Roma. ”Iau multe lucruri învăţate aici”
Amicalul Corvinului a fost anulat în ultima clipă! Motivul pentru care meciul nu s-a mai disputat Amicalul Corvinului a fost anulat în ultima clipă! Motivul pentru care meciul nu s-a mai disputat

”Sunt mândru de ce fac”. A jucat la FCSB şi acum salvează vieţi

Special Publicat de Daian Cutu pe 31 iul 2023
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38224/21271272/1/panait.jpg

Ajuns la 40 de ani, Bogdan Panait nu a rămas în lumea fotbalului după ce ”a agăţat ghetele în cui”. În prezent, acesta este paramedic SMURD, în cadrul MAI (Ministerul Afacerilor Interne).

Panait a fost adus de FCSB în vara lui 2006, după ce echipa patronată de Gigi Becali a luat titlul. Fostul fundaş a venit de la FC Vaslui, dar nu l-a impresionat pe Cosmin Olăroiu, care l-a folosit într-un singur meci oficial.

”Am un job stabil în MAI. Lucrez în minister de doi ani şi jumătate, de când a venit pandemia. Au fost posturi scoase la concurs şi spun cu mare plăcere că sunt mândru de ce fac acum.

Sunt într-un job activ, pompier, la SMURD, paramedic. Sunt în ajutorul oamenilor, fac din toate câte ceva, asta înseamnă meseria de pompier, prezent şi la incendii, şi la accidente rutiere. Trebuie să salvezi oameni şi, în cel mai rău caz, copii”
, a dezvăluit Panait, pentru Gazeta Sporturilor.

Ultimii ani în fotbal ai lui Panait au fost marcaţi de evoluţii la formaţii din eşaloanele inferioare.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Special

Ultimele articole Toate articolele