Ultima oră
Gabriela Ruse se opreşte în semifinale la Bad Homburg Gabriela Ruse se opreşte în semifinale la Bad Homburg
EXCLUSIV | Lovitură în Superliga! Valentin Creţu a semnat. ”Am acceptat toate condiţiile lor” EXCLUSIV | Lovitură în Superliga! Valentin Creţu a semnat. ”Am acceptat toate condiţiile lor”
Djokovic şi Sinner, pe aceeaşi jumătate a tabloului de simplu masculin de la Wimbledon Djokovic şi Sinner, pe aceeaşi jumătate a tabloului de simplu masculin de la Wimbledon
Raţiu, aproape de Premier League! Un club GIGANT a pus banii pe masa pentru internaţionalul român Raţiu, aproape de Premier League! Un club GIGANT a pus banii pe masa pentru internaţionalul român
Shon Weissman, atacantul dorit de FCSB, semnează cu alt club Shon Weissman, atacantul dorit de FCSB, semnează cu alt club
Qatarul ar fi plătit pentru a avea suporteri la Cupa Mondială. Sumele sunt uriaşe Qatarul ar fi plătit pentru a avea suporteri la Cupa Mondială. Sumele sunt uriaşe

”Sunt recunoscător că sunt în viaţă”. Michail Antonio a vorbit cu emoţie despre cumpăna vieţii

Premier League Publicat de Daian Cutu pe 1 ian 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Implicat într-un grav accident rutier la începutul lunii decembrie, Michail Antonio a fost externat marţi. Atacantul echipei West Ham a publicat apoi un mesaj în social media în care afirmă că este recunoscător că este în viaţă.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38266/21885046/1/antonio.jpg

 

„În fiecare an, în această perioadă a anului, oamenii mă întreabă pentru ce sunt recunoscător şi în fiecare an mă lupt să găsesc cuvintele potrivite. Dar în acest an, ştiu exact pentru ce sunt recunoscător: pentru că sunt în viaţă”, a scris Michail Antonio într-o postare pe Instagram miercuri. „Aş dori să iau un moment pentru a recunoaşte ceva: am petrecut atât de mulţi ani luând viaţa ca pe ceva de-a gata. Mi-am făcut planuri pentru mâine, pentru anul următor, presupunând întotdeauna că ziua de mâine este garantată. Am văzut prieteni apropiaţi murind, i-am văzut pe alţii confruntându-se cu experienţe apropiate de moarte şi chiar şi atunci nu am înţeles pe deplin cât de preţioasă este viaţa.”

Obligat să folosească deocamdată cârje şi după ce a petrecut mai multe săptămâni în spital după ce a suferit o intervenţie chirurgicală în urma accidentului de maşină, Michail Antonio a avut o adevărată revelaţie în urma acestei tragedii.

„Prin ce am trecut recent mi-a deschis ochii. Viaţa este fragilă şi fiecare clipă contează. Îi sunt atât de recunoscător lui Dumnezeu pentru că mi-a dat puterea de a merge mai departe şi pentru că mi-a permis să fiu încă aici”, a mai scris el..

„Vreau să transmit mulţumiri pentru serviciile de urgenţă, NHS, Ambulanţa aeriană, toată lumea de la spitalele Royal London şi Cromwell şi toată lumea de sus până jos la West Ham United. Echipa medicală, conducerea, tot personalul, coechipierii mei şi fanii incredibili de la West Ham... Sincer, nu aş fi reuşit fără voi. Vă mulţumesc din adâncul inimii mele. Pentru cei dragi mie, care au fost alături de mine prin toate acestea, nu pot exprima în cuvinte cât de mult înseamnă pentru mine”, a adăugat el.

După o experienţă apropiată de moarte în 2024 şi câteva luni de convalescenţă, Michail Antonio are toate intenţiile de a-şi relua cariera în 2025. Nu se pune problema să renunţe sau să agaţe ghetele în cui.

„În cele din urmă, întregii comunităţi fotbalistice, mulţumesc pentru toată dragostea şi sprijinul pe care mi le-aţi arătat. A însemnat foarte mult pentru mine”, a declarat atacantul londonez. „Vă iubesc pe toţi şi sunt infinit de recunoscător fiecăruia dintre voi. Un an nou fericit - şi voi fi din nou pe teren în curând.”

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Premier League

Ultimele articole Toate articolele