VIDEO | Scene ireale în Giuleşti! Iacob a fost înjurat de un fan şi a sărit la bătaie VIDEO | Scene ireale în Giuleşti! Iacob a fost înjurat de un fan şi a sărit la bătaie
Marius Şumudică, revenire de senzaţie în Superligă. Anunţul a fost făcut: ”El va fi noul antrenor!”

VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova 1-2. Oltenii dau lovitura în minutul 90+6 şi încheie speranţele giuleştenilor VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova 1-2. Oltenii dau lovitura în minutul 90+6 şi încheie speranţele giuleştenilor
Nou-promovata Corona Braşov a cucerit titlul naţional la volei masculin Nou-promovata Corona Braşov a cucerit titlul naţional la volei masculin
VIDEO | Rafa Nadal is back! Calificare palpitantă în optimi la Madrid VIDEO | Rafa Nadal is back! Calificare palpitantă în optimi la Madrid
VIDEO | Lord have mercy! Kyrie Irving, aruncarea anului în meciul sezonului! Paul George, "inconştient" de la distanţă VIDEO | Lord have mercy! Kyrie Irving, aruncarea anului în meciul sezonului! Paul George, "inconştient" de la distanţă

”Suntem dezamăgiţi”. Florin Pîrvu ratează dramatic victoria cu Oţelul

FC Voluntari Publicat de Daian Cutu pe 13 apr 2024

FC Voluntari a încheiat la egalitate pe teren propriu, scor 1-1, cu gruparea Oţelul Galaţi, într-un meci din etapa a patra a play-out-ului din Superligă.

Andrei Dumiter a deschis scorul în minutul 20, după ce a scăpat singur şi l-a învins pe Pap cu un şut din careu. Răzvan Tănasă a irosit o şansă pentru gălăţeni, cinci minute mai târziu, iar Oţelul a dominat repriza secundă, reuşind egalarea în minutul 90+4, când Joao Lameira a înscris cu un şut din afara careului.

Florin Pîrvu e foarte dezamăgit de modul în care elevii săi au pierdut victoria.

”Suntem dezamăgiţi. În momentul în care conduci tot jocul şi primeşti gol în minutul 90+5. Erau importante cele 3 puncte. Am avut o primă repriză foarte bună. În afară de gol am mai avut situaţii clare de a marca.

Repriza a doua am început bine, dar pe final era normal să ne retragem şi să închidem culoarele. Ne-am retras poate mai mult decât trebuia”, a spus antrenorul ilfovenilor.