Ultima oră
Kader Keita a fost trimis în judecată pentru ucidere din culpă şi părăsirea locului accidentului! Ce pedeapsă riscă Kader Keita a fost trimis în judecată pentru ucidere din culpă şi părăsirea locului accidentului! Ce pedeapsă riscă
Cutremur la Real Madrid! Pleacă starul cotat la 140 de milioane după venirea lui Mourinho?

Cutremur la Real Madrid! Pleacă starul cotat la 140 de milioane după venirea lui Mourinho?
Poli Timişoara a reacţionat după apariţia raportului de scouting care îl cataloga „de evitat” pe Alexandru Băluţă Poli Timişoara a reacţionat după apariţia raportului de scouting care îl cataloga „de evitat” pe Alexandru Băluţă
Ultima oră: Gigi Becali a mai dat afară un jucător de la FCSB! Ultima oră: Gigi Becali a mai dat afară un jucător de la FCSB!
Zlatan Ibrahimovic a rămas perplex după ce l-a văzut pe Cristiano Ronaldo: ”Am fost puţin confuz. Prietene...” Zlatan Ibrahimovic a rămas perplex după ce l-a văzut pe Cristiano Ronaldo: ”Am fost puţin confuz. Prietene...”
O nouă mutare ratată de FCSB! Fotbalistul pe care Gigi Becali era gată să dea sute de mii de euro rămâne la o adversară din SuperLigă O nouă mutare ratată de FCSB! Fotbalistul pe care Gigi Becali era gată să dea sute de mii de euro rămâne la o adversară din SuperLigă

Supărarea lui Laszlo Balint, după ce a fost dat afară de la UTA: ”Personal, rămân cu dezamăgirea!”

UTA Arad Publicat pe 25 apr 2023
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/21106134/1/laszlo-balint-1.png

UTA Arad a decis să se despartă de la Laszlo Balint, care a venit pe banca tehnică în luna noiembrie a anului trecut.

”Bătrâna Doamnă” ocupă locul 14 şi va juca semifinalele Cupei României contra Universităţii Cluj.

Noul tehnician al echipei este Mircea Rednic (61 de ani), care a semnat un acord valabil până la finalul sezonului.

După ce a fost dat afară de la UTA, Balint a postat un mesaj complex pe reţelele sociale. El este dezamăgit de faptul că nu a putut ajuta clubul aşa cum ar fi vrut. 

”Personal, rămân cu dezamăgirea!”

”Nu m-am gândit că o să ajung din nou într-un astfel de moment. În noiembrie, la revenire, eram plin de speranţe că vom reuşi să facem un sezon bun, iar la final să avem fruntea sus, mulţumiţi de munca noastră. Am preluat echipa de pe loc direct retrogradabil şi ştiam că parcursul va fi foarte greu, plin de provocări.

Nu am dezarmat nicio clipă, am fost mereu convins, la fel cum sunt şi acum, că UTA se va salva şi se va califica în finala Cupei României. Ştiu, aveam cu toţii aşteptări mai mari, ştiu că au fost momente în care i-am dezamăgit pe suporterii utişti, le prezint scuze pentru acele momente.

Însă fotbalul este imprevizibil şi lucrurile nu se desfăşoară mereu după cum ne propunem, indiferent cât de mult ne dorim.

Sunt împăcat cu mine, pentru că am făcut absolut tot ce a depins de mine şi de staff-ul meu ca să avem rezultatele pe care le aşteptau, în primul rand, suporterii. E un moment greu, e adevărat, însă echipa are şanse reale de menţinere în prima ligă şi şanse pentru câştigarea unei Cupe, după mai mult de jumătate de secol!

Mulţumesc tuturor celor cu care am colaborat în această perioadă. Mulţumesc jucătorilor, ştiu că au dat şi vor da totul pentru atingerea celor două obiective.

Personal, rămân cu dezamăgirea că nu am putut să ajut clubul să atingă un alt nivel, dar şi cu satisfacţia de a fi dus echipa atât de aproape de un trofeu. Sunt sigur că UTA va fi în Superliga şi sezonul următor”, a scris Laszlo Balint, pe contul de Instagram.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele