CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin
Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart
VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Ganea reia spectaculos VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Ganea reia spectaculos
Mesaj pentru Horia Tecău Mesaj pentru Horia Tecău
Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie
VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj

Suporterii echipei West Ham, atacaţi de fanii rivali la Frankfurt, înaintea returului semifinalelor Ligii Europa

Europa League Publicat pe 4 mai 2022

Un grup de suporteri ai echipei West Ham a fost atacat la Frankfurt noaptea trecută, informează AFP.

Incidentul a avut loc într-un bar. Agresorii erau un grup de 15-20 de oameni veniţi cu două microbuze şi care aveau chipurile acoperite.

Un bărbat în vârstă de 34 de ani a ajuns la spital, el fiind rănit uşor.

Agresorii purtau culorile echipei Eintracht Frankfurt. Ei au plecat de la barul respectiv înainte ca poliţia să sosească.

Meciul Eintracht Frankfurt – West Ham, din manşa secundă a semifinalelor Ligii Europa, se va disputa joi seară. În tur, Frankfurt s-a impus cu scorul de 2-1.