Ultima oră
Şocant! Un fotbalist argentinian şi-a pierdut soţia şi copiii după cutremurele din Venezuela Şocant! Un fotbalist argentinian şi-a pierdut soţia şi copiii după cutremurele din Venezuela
CM intră în fazele eliminatorii! Portugalia - Croaţia e capul de afiaş al şaisprezecimilor CM intră în fazele eliminatorii! Portugalia - Croaţia e capul de afiaş al şaisprezecimilor
Nu se mai opreşte din recorduri! Ce performanţă a reuşit Lionel Messi la meciul cu Iordania Nu se mai opreşte din recorduri! Ce performanţă a reuşit Lionel Messi la meciul cu Iordania
Algeria - Austria 3-3. Fabulos! Remiza ce le duce pe ambele mai departe, decisă de două goluri în prelungiri Algeria - Austria 3-3. Fabulos! Remiza ce le duce pe ambele mai departe, decisă de două goluri în prelungiri
Iordania - Argentina 1-3. Messi a intrat în repriza secundă şi a marcat! Meciul a fost arbitrat de Istvan Kovacs Iordania - Argentina 1-3. Messi a intrat în repriza secundă şi a marcat! Meciul a fost arbitrat de Istvan Kovacs
Selecţionerul şi-a dat demisia după eliminarea în faza grupelor la CM Selecţionerul şi-a dat demisia după eliminarea în faza grupelor la CM

Supriză mare! Dumitru Dragomir ştie cine este cel mai valoros jucător din Superligă: ”El este peste toţi. Este cel mai bun din România!”

Staruri din fotbal Publicat pe 23 sep 2023
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38211/21324805/1/dragomir.jpg

Dumitru Dragomir, fostul preşedinte al Ligii Profesioniste de Fotbal, a analizat fotbalul românesc şi a decis cine este cel mai bun fotbalist din sezonul actual din SuperLiga.

Mitică Dragomir susţine că Darius Olaru este cel mai bun fotbalist român în momentul de faţă.

De asemenea, fostul şef de la LPF a precizat că Mihai Căpăţînă este unul dintre cei mai buni jucători din România, deşi este folosit ca rezervă la Universitatea Craiova.

Mai mult decât atât, Dragomir a spus că fotbalistul oltenilor ar rezolva problema echipei pe o perioadă de zece ani dacă ar juca pe postul de fundaş dreapta.

”Ca portari sunt doi: Moldovan şi Târnovanu. Nicidecum Florinel, e jucător bun, fără moral de competiţie mare. Nu va fi vândut pe 10 milioane. Trei milioane aş da pe el, dar mai sunt 3-4 mai buni ca el la FCSB.

Olaru este peste toţi, eu zic că e cam cel mai bun din România. El şi vârful de atac de la CFR Cluj, de Bîrligea zic. Ei doi şi mai spun şi despre Octavian Popescu.

La Craiova e o rezervă, dar jucător de naţională şi nu-l vede nimeni!”, a spus Dumitru Dragomir.

”La Craiova e un jucător, care nu e titular, dar e de echipă naţională, după mine. Căpăţînă e unul dintre marii jucători ai acestei ţări, dar nu-l vede nimeni.

Eu dacă îl luam pe Căpăţînă, îl puneam fundaş dreapta şi rezolvam problema echipei naţionale pentru zece ani. Are capacitate de efort ieşită din comun şi l-am studiat.

Şi Bancu e foarte bun! Olaru, pe primul loc, Bancu e pe locul doi şi Tavi Popescu e pe locul trei”, a mai spus Mitică Dragomir, pentru Fanatik.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri