VIDEO | CFR - Sepsi 2-1. Cu doi oameni în plus, clujenii au dat lovitura în minutul 90+6 VIDEO | CFR - Sepsi 2-1. Cu doi oameni în plus, clujenii au dat lovitura în minutul 90+6
PSG a devenit campioana Franţei pentru a 12-a oară PSG a devenit campioana Franţei pentru a 12-a oară
Victorie uriaşă pentru Răzvan Lucescu în Grecia! PAOK Salonic mai speră la titlu Victorie uriaşă pentru Răzvan Lucescu în Grecia! PAOK Salonic mai speră la titlu
Corona Braşov a câştigat al treilea meci al finalei Diviziei A la volei Corona Braşov a câştigat al treilea meci al finalei Diviziei A la volei
”O să lupt până la sfârşit, până la ultima picătură de sânge, jur în faţa suporterilor”. Tony nu redresează situaţia la Iaşi ”O să lupt până la sfârşit, până la ultima picătură de sânge, jur în faţa suporterilor”. Tony nu redresează situaţia la Iaşi
Alibec, Drăguş şi Sorescu au înscris în Qatar, respectiv în Turcia, dar echipele lor au pierdut Alibec, Drăguş şi Sorescu au înscris în Qatar, respectiv în Turcia, dar echipele lor au pierdut

Surpriză la Las Vegas. Echipa de baschet a Nigeriei a învins SUA, într-un meci amical

Baschet Publicat pe 11 iul 2021

Echipa de baschet a Nigeriei a învins, sâmbătă, naţionala SUA, scor 90-87, într-un meci amical în vederea Jocurilor Olimpice de la Tokyo.

Team USA nu a pierdut decât două din cele 56 de meciuri amicale disputate de când joacă în echipă şi profesionişti, din 1992.

Nigerie dispune de cinci jucători care evoluează în NBA, între care Gabe Vincent (Miami Heat), autor a 21 de puncte la meciul de sâmbătă.