Ultima oră
Fabio Cannavaro, cu moralul la pământ după eliminarea Uzbekistanului de la Mondial: ”Credeţi că nu sunt nervos? Nu-mi place să pierd” Fabio Cannavaro, cu moralul la pământ după eliminarea Uzbekistanului de la Mondial: ”Credeţi că nu sunt nervos? Nu-mi place să pierd”
Şocant! Un fotbalist argentinian şi-a pierdut soţia şi copiii după cutremurele din Venezuela Şocant! Un fotbalist argentinian şi-a pierdut soţia şi copiii după cutremurele din Venezuela
CM intră în fazele eliminatorii! Portugalia - Croaţia e capul de afiaş al şaisprezecimilor CM intră în fazele eliminatorii! Portugalia - Croaţia e capul de afiaş al şaisprezecimilor
Nu se mai opreşte din recorduri! Ce performanţă a reuşit Lionel Messi la meciul cu Iordania Nu se mai opreşte din recorduri! Ce performanţă a reuşit Lionel Messi la meciul cu Iordania
Algeria - Austria 3-3. Fabulos! Remiza ce le duce pe ambele mai departe, decisă de două goluri în prelungiri Algeria - Austria 3-3. Fabulos! Remiza ce le duce pe ambele mai departe, decisă de două goluri în prelungiri
Iordania - Argentina 1-3. Messi a intrat în repriza secundă şi a marcat! Meciul a fost arbitrat de Istvan Kovacs Iordania - Argentina 1-3. Messi a intrat în repriza secundă şi a marcat! Meciul a fost arbitrat de Istvan Kovacs

Surpriză la pauza meciului Dinamo - FCSB. Trei jucători de la fiecare echipă vor fi testaţi anti-doping

Cupa României Publicat de Daian Cutu pe 10 feb 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38111/19968291/1/fcsb-din.jpg

Dorinţa celor de la DDB s-a împlinit. ANAD a dispus ca trei jucători de la FCSB şi Dinamo să fie testaţi anti-doping, la pauza confruntării din Cupă.

Decizia vine după ce ”câinii” au lansat diverse acuze pe acest subiect către marii rivali, înainte de meciul din Casa Liga 1.

”1. Pentru că sunt cunoscuţi pentru practici necurate de ani de zile;
2. Pentru că atunci când au mai fost controlaţi au dispărut de la antrenament toţi titularii;
3. Pentru că au o clinică medicală de casă unde testele covid sunt măsluite;
4. Pentru că au patentat punguţele cu lichid galben;
5. Pentru că şi-au băgat gaze în a**s şi au făcut investiţii în aparatură de ozonoterapie (insuflaţii rectale);
6. Pentru că mai mulţi antrenori care i-au avut adversari pe cei de la fcsb au declarat că ceva nu e în regulă cu forma fizică a fcsb-iştilor pe final de meci.

Jucătorii fcsb pot fenta controlul anti-doping aşa cum au făcut-o şi în trecut, mai ales că de cele mai multe ori s-au orientat către metode care sunt greu de depistat.

Iată ce declară cunoscutul biochimist Dorel Tocitu:

“Un control doping negativ la un sportiv nu înseamnă că acel sportiv nu s-a dopat, ci înseamnă că, în ziua controlului, în corpul lui nu poate fi depistată o substanţă de pe lista interzisă”
CÂINILOR, haideţi să-i energizăm şi noi pe jucătorii noştri prin invazia noastră la stadion şi pe www.bilete.ro”,
este mesajul celor de la DDB.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Cupa României

Ultimele articole Toate articolele