ULTIMĂ ORĂ | A fost delegată brigada de arbitri pentru partida Farul - CFR Cluj ULTIMĂ ORĂ | A fost delegată brigada de arbitri pentru partida Farul - CFR Cluj
VIDEO | FC Hermannstadt - FC Botoşani, astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Sibienii pot rămâne lideri în play-out VIDEO | FC Hermannstadt - FC Botoşani, astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Sibienii pot rămâne lideri în play-out
VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Clujenii nu îşi permit paşi greşiţi pentru lupta la locul 2 VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Clujenii nu îşi permit paşi greşiţi pentru lupta la locul 2
Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League
PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe
AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League

Szczesny s-a accidentat şi va lipsi trei săptămâni de pe teren

Serie A Publicat pe 8 aug 2022

Portarul lui Juventus, Wojciech Szczesny, s-a accidentat duminică în amicalul cu Atletico Madrid şi va lipsi timp de trei săptămâni din echipa torineză

Szczesny a fost înlocuit la pauza meciului amical cu Atletico Madrid, pierdut de torinezi cu 0-4. Polonezul a resimţit dureri  în timpul primei reprize, iar examenele medicale au confirmat faptul că jucătorul în vârstă de 32 de ani a suferit o leziune uşoară a muşchiului adductor lung de la coapsa stângă.

Conform comunicatului publicat de Juventus, Szczesny va avea nevoie de o pauză de 20 de zile. În absenţa sa, poarta ”Bătrânei Doamne” va fi apărată de Mattia Perin.