Ultima oră
Japonia - Suedia 1-1. Ambele acced în ”16-imi”. Niponii se vor duela cu Brazilia Japonia - Suedia 1-1. Ambele acced în ”16-imi”. Niponii se vor duela cu Brazilia
Tunisia - Olanda 1-3. ”Portocala mecanică” termină grupa F pe primul loc Tunisia - Olanda 1-3. ”Portocala mecanică” termină grupa F pe primul loc
Curacao - Coasta de Fildeş 0-2. Nu a fost loc de surprize! ”Elefanţii” merg în faza următoare Curacao - Coasta de Fildeş 0-2. Nu a fost loc de surprize! ”Elefanţii” merg în faza următoare
Ecuador – Germania 2-1. Sud-americanii bifează un succes de răsunet şi mai păstrează speranţe Ecuador – Germania 2-1. Sud-americanii bifează un succes de răsunet şi mai păstrează speranţe
EXCLUSIV | Alexandru Pantea s-a despărţit de FCSB. MM Stoica a anunţat unde va evolua. ”Trebuie să facă vizita medicală” EXCLUSIV | Alexandru Pantea s-a despărţit de FCSB. MM Stoica a anunţat unde va evolua. ”Trebuie să facă vizita medicală”
Pe ce stadion va juca FCSB în Conference League! Anunţul lui MM Stoica: ”Am făcut la UEFA!” | VIDEO EXCLUSIV

Pe ce stadion va juca FCSB în Conference League! Anunţul lui MM Stoica: ”Am făcut la UEFA!” | VIDEO EXCLUSIV

Tănase şi Coman, desfiinţaţi după meciul cu UTA: ”Ce au făcut e o ruşine!”

FCSB Publicat pe 14 mar 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38227/20063055/1/mczoptyznizoyxnoptu0ogvhotnhmzvhzmjinjg5zwu3mjewowrjody2mdcx-thumb.jpg

Antrenorul Aime Lema, fost fotbalist în Liga 3 şi Liga 4 din România, a criticat într-o manieră vehementă evoluţiile lui Florin Tănase şi Florinel Coman din meciul cu UTA, încheiat cu victoria FCSB-ului cu 1-0.

Lema consideră că prestaţia celor două vedete ale roş-albaştrilor este o ruşine, deoarece au fost mult prea individualişti, fără să se gândească la telespectatorii de acasă. În plus, Lema a mai fost deranjat şi de ratările celor doi şi de pasele simple pe care aceştia le-au greşit.

”Aşa nu! Când eşti o echipă mare, nu-ţi permiţi să faci aşa ceva. FCSB a avut 1-0 şi şi-a permis să facă ce nu trebuia să facă. Ce au făcut Tănase şi Coman în repriza a doua e o ruşine! Nu au jucat colectiv, nu au încercat să facă mai mult pentru televiziuni, pentru telespectatorii care se uită. 

Aşa nu! Nu se poate! Cei de la UTA au simţit că FCSB nu mai joacă şi au forţat în repriza a doua. Nu poţi să ratezi atât, nu poţi să nu dai nişte pase simple. Ai un pic de respect pentru fotbal! FCSB a pierdut foarte multe meciuri şi campionate în acest fel. Un minus pentru Tănase, vrea doar să fie golgheter”, a declarat Aime Lema pentru GSP.

Formaţia FCSB a învins, sâmbătă seară, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa UTA Arad, într-un meci din etapa a XXVII-a a Ligii I. Golul a fost marcat de Moruţan, în minutul 40.

Gazdele au rămas în inferioritate numerică în minutul 43, când a fost eliminat Damian Isac după ce a primit  al doilea cartonaş galben.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

FCSB

Ultimele articole Toate articolele