Bergodi a răbufnit la conferinţa de presă: ”Tu mă înveţi fotbal pe mine?” | VIDEO
”Jucătorii nu se mai ridică la nivelul tribunelor!”. Verdict dur după ultimele eşecuri ale Rapidului | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Chelsea - Everton 6-0. Cole Palmer a înscris patru goluri VIDEO | Chelsea - Everton 6-0. Cole Palmer a înscris patru goluri
VIDEO | Cristiano Bergodi, mesaj ferm după înfrângerea cu Sepsi! ”Trebuia să câştigăm” VIDEO | Cristiano Bergodi, mesaj ferm după înfrângerea cu Sepsi! ”Trebuia să câştigăm”
VIDEO | Bernd Storck este de partea lui Bergodi! ”Rapid a bătut-o pe FCSB” VIDEO | Bernd Storck este de partea lui Bergodi! ”Rapid a bătut-o pe FCSB”
VIDEO | Fiorentina - Genoa 1-1. Gazdele au fost cu gândul la sferturile din Conference League VIDEO | Fiorentina - Genoa 1-1. Gazdele au fost cu gândul la sferturile din Conference League

Tehnicianul formaţiei Hoffenheim a fost demis

Bundesliga Publicat pe 6 feb 2023

La 48 de ore de la eşecul cu VfL Bochum (2-5), antrenorul echipei Hoffenheim, Andre Breitenreiter, al cărui contract expira în iunie 2024, a fost demis din cauza rezultatelor slabe.

”Pe teren propriu, Hoffenheim a pierdut cinci meciuri în acest sezon”, a anunţat TSG 1899 într-un comunicat.

Echipa nu a câştigat niciunul din ultimele zece meciuri şi se află pe locul 14 după 19 etape.

Tehnicianul de 49 de ani antrena Hoffenheim de la jumătatea anului 2022.

Succesorul său nu a fost anunţat, dar numele americanului Pellegrino Matarazzo, care şi-a petrecut întreaga carieră în Germania şi face deja parte din staff-ul de antrenori la Hoffenheim, este vehiculat.