România pierdut în faţa Elveţiei şi a ratat sferturile de finală la Campionatul Mondial de handbal U20 România pierdut în faţa Elveţiei şi a ratat sferturile de finală la Campionatul Mondial de handbal U20
Sorin Cârţu nu a iertat greşelile „tricolorilor” din meciul cu Belgia. „Am primit nişte goluri pe un comportament naiv” | VIDEO EXCLUSIV Sorin Cârţu nu a iertat greşelile „tricolorilor” din meciul cu Belgia. „Am primit nişte goluri pe un comportament naiv” | VIDEO EXCLUSIV
LIVE TEXT | Scoţia - Ungaria, astăzi, de la ora 22:00! Echipele de start LIVE TEXT | Scoţia - Ungaria, astăzi, de la ora 22:00! Echipele de start
Scrimă: România este vicecampioană europeană la sabie masculin echipe Scrimă: România este vicecampioană europeană la sabie masculin echipe
Universitatea Craiova, amical cu echipa lui Adrian Rus. Rezultatul partidei Universitatea Craiova, amical cu echipa lui Adrian Rus. Rezultatul partidei
Simone Tempestini, noul lider al campionatului după victoria de la Raliul Clujului

Tiberiu Căpuşă a semnat cu FC Hermannstadt

Superliga Publicat pe 19 mai 2024

Fundaşul dreapta Tiberiu Căpuşă a semnat un contract pentru următoarele două sezoane cu FC Hermannstadt.

El are 26 de ani, iar pe C.V.-ul său se regăsesc echipe ca Viitorul / Farul Constanţa, U Cluj, Chindia Târgovişte şi U.T.A. Arad, echipă pentru care în sezonul trecut a bifat 29 de meciuri, a marcat de două ori şi a oferit trei pase de gol.

De asemenea, fundaşul lateral are şi o prezenţă sub tricoul echipei naţionale a României, într-un meci amical împotriva Angliei.

Tiberiu Căpuşă este cotat la suma de 750.000 de euro pe site-urile de specialitate şi a semnat cu A.F.C.Hermannstadt din postura de fotbalist liber de contract.