VIDEO | Imaginile deznădejdii. Dan Şucu, cu mâinile în cap, după ce Rapid a avut un start modest la Ovidiu VIDEO | Imaginile deznădejdii. Dan Şucu, cu mâinile în cap, după ce Rapid a avut un start modest la Ovidiu
VIDEO | Farul - Rapid 1-1, în direct la Prima Sport 1! Rrahmani egalează în prelungirile primei reprize VIDEO | Farul - Rapid 1-1, în direct la Prima Sport 1! Rrahmani egalează în prelungirile primei reprize
Tony are viaţă grea la Poli Iaşi. ”Nu mi-a plăcut jocul nostru!” Tony are viaţă grea la Poli Iaşi. ”Nu mi-a plăcut jocul nostru!”
Remiză dramatică pentru trupa lui Răzvan Lucescu, contra ultimei clasate din play-off Remiză dramatică pentru trupa lui Răzvan Lucescu, contra ultimei clasate din play-off
Peste 400 dintre cei mai puternici ciclişti din sunt aşteptaţi la primul Campionat European de Mountain Bike din România Peste 400 dintre cei mai puternici ciclişti din sunt aşteptaţi la primul Campionat European de Mountain Bike din România
Anne Hathaway, reacţie devenită virală la un gol al echipei Arsenal. Actriţa s-a bucurat în timpul unui interviu Anne Hathaway, reacţie devenită virală la un gol al echipei Arsenal. Actriţa s-a bucurat în timpul unui interviu

Toni Petrea a debutat cu dreptul la Chindia Târgovişte. ”E o victorie de moral, care arată că echipa are potenţial”

Chindia Târgoviște Publicat de Daian Cutu pe 27 sep 2022

Chindia Târgovişte s-a calificat în grupele Cupei României, după ce a învins cu scorul de 2-1 pe CSA Steaua.

Toni Petrea a debutat pe banca tehnică a dâmboviţenilor şi a explicat că victoria contra ”militarilor” este o gură de oxigen pentru meciurile care urmează în Superliga.

”O partidă de Cupă, am întâlnit un adversar care a jucat fotbal, le-am spus băieţilor că vom întâlni o echipă care va juca pentru că nu are nimic de pierdut.

E o victorie de moral, care arată că echipa are potenţial. Cred că jucătorilor le-a lipsit încrederea în ultima perioadă.

Am jucat bine şi în prima repriza, am jucat, am pasat, am avut şi câteva situaţii, dar am pierdut mingea în unele momente şi le-am permis adversarilor să vină peste noi şi aşa am primit golul.

(n.r. ce a transmis jucătorilor, după ce au fost conduşi) Le-am spus jucătorilor să creadă până la final, să joace până la final”,